Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 2 of 2
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Question iPhone 4S Wifi Problema

Salutare, am o problema de la un timp cu iPhone 4S. Intr-o vreme brusc semnalul Wi-fi a scazut pana ce a disparut. Am intrat in Setari-Wifi pentru a cauta reteaua si nu imi gasea nimic. Dupa resetare configurari retea, nimic. Dupa restartarea telefonului, optiunea de On/Off a Wi-fi-ului era blurata, ca si cum ar fi oprita. Am cautat pe internet problema, mi-am dat seama ca e de la update-ul iOS 7. Am incercat sa il downgradez, insa imi apar erorile 3004 si 3194. Unii spuneau ca singura solutie este sa il tin 10 minute la feonul de uscat, apoi 10 minute in frigider. La inceput mi s-a parut o prostie, insa neavand alta solutie am incercat si asta. Printr-o minune a mers o zi. Dupa aceea cand se incalzea iar imi facea figura, iar acum frigiderul nu imi mai este de folos, fiindca dupa ce se incalzeste nu mai merge. Vre-o solutie definitiva? Uitati-va la aceste 2 printscreen-uri - eroarea din Control Center:
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_6461.jpg 
Views:	51 
Size:	7.9 KB 
ID:	5924Click image for larger version. 

Name:	IMG_6462.jpg 
Views:	50 
Size:	7.1 KB 
ID:	5925

iDevice Master Array Laurentiu Utiu's Avatar
    Terminal
    Iphone 4S
    Versiune de iOS
    IOS 5.1.1
    Jailbroken cu
    Absynthe 2.0.4
    Reteaua de telefonie mobila
    Orange Ro
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!
    S-a dezlipit chipul wireless de pe placa. Daca mai ai garantie la el atunci dute sa ti-l schimbe. Daca nu, atunci dute l a un service care poate face rebailing sa-ti lipeasca chipul inapoi pe placa. Succes

Sent from my iPhone 4S 📱 using Tapatalk Pro 📲

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)