Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 2 of 2
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Unhappy iPhone 16 GB - Display/Microfon

Salut !

Tocmai am achizitionat un iPhone 4 16 GB NeverLocked vreo 2 probleme pe el.

1.Microfonul nu merge, cand filmez / memeo / skype / viber / astea merg.
    2.Display crapat, mai jos v-am lasat o poza pentru a vedea modelul cum este crapat.

" http://s14.postimg.org/x8c1azdw1/iphone_4_review_3.jpg "

Problema este ca o mica parte de pe partea stanga nu functioneaza rareori sa pot deschide o aplicatie, telefonul acesta a fost desfacut iar partea de sus de la display partea stanga este putin desfacut, adica daca bag unghia intre ecran se deschide putin, iar in partea dreapta nu am treaba, cand apas pe ecran partea de sus stanga, mi se face alb, iar cand apas mai jos mai sus mai tare oleaca se face acel curcubeu in unele parti pe unde este crapat. Acum stau si ma gandesc poate cel care l.a desfacut nu a prins bine acel cablu pentru display si poate e din cauza lui, crapatura nu se vede tare sa zici ca a fost scapat, mai mult cred ca a fost lovit direct acolo.

Ma puteti lamuri ?

" http://s11.postimg.org/555gazhjn/iph...review_3_1.jpg " aici este poza cu detaliu.

Iar la microfon din cate am inteles, poate este de vina softul sau poate acel chip de langa chipul A4 ... sau ultima metoda de a schimba microfonul sau a face reballing.

iDevice Master Array
    Terminal
    iPhone 6S+ 16Gb & iPad Air 2 16Gb 4G
    Versiune de iOS
    iOS 9.3.1
    Jailbroken cu
    never used
    Reteaua de telefonie mobila
    Vodafone Ro 4G
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 5/0

0 Not allowed! Not allowed!
    Tind sa cred ca trebuie schimbat display-ul complet. Nu stiu daca exista solutii de reparat, decat de natura hardware si asta implica service GSM.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)