Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 4 of 4
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Terminal
    iPhone 4 GSM
    Jailbroken cu
    l-am luat cu jailbreak
    Reteaua de telefonie mobila
    Orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

iphone4 iOS 4.3.3 (jailbreak) -> upgrade ?

Hey!

Am un iPhone 4 GSM cu iOS 4.3.3 (jailbreak) si bb 04.10.01 pe care il folosesc cu un Gevey Key (Ultra) si as vrea sa stiu daca mai am vreo posibiliate sa ii fac upgrade de soft (iOS 6.0.1 sau macar 5.1)

Am telefonul de vreo 2 ani si pana acum l-am folosit asa cum este, fara probleme, dar acum am nevoie de apps . Situatia este ca nu eu sunt cel care i-a facut jailbreak, ci asa l-am luat si nu stiu ce soft a fost folosit pentru operatiunea asta. Deasemenea, datorita unei inconstiente de moment, acum vreun an si jumatate, am sters aplicatia Cydia din meniu.

Am petrecut o noapte pe forumuri specializate si am invatat cate ceva despre redsn0w si tinyumbrella. Am incercat sa fac un upgrade prin redsn0w, care mi-a cerut shsh, care am incercat sa le iau cu tinyumbrella. Aici e punctul unde m-am pierdut, pentru ca shsh care e salvat de tinyumbrella (iphone 3,1 7.1.2) din motive evidente, nu e compatibil cu IPSW 6.0.1 (iOs-ul pe care l-am incercat). Am incercat sa fac operatiunea cu un tinyumbrella 5.10, in speranta ca se intampla ceva bun, dar am primit eroarea pe care cred ca o banuiti. In punctul asta am incercat sa fac o obtinere de shsh cu 'Request SHSH from Cydia' si a mers, doar ca atunci cand am dat instalare de IPSW prin redsn0w, nu a mai functionat.

Va rog sa imi spuneti daca mai am vreo sansa sa ii fac vreun upgrade sau mai bine trec la Blackberry )

P.S. Sunt absolvent de Stiinte Politice, astfel ca va rog sa explicati ca unui nepreiceput in domeniu :P

V.I.P. Array tiberiuboboc's Avatar
    Terminal
    iPhone 6S Plus 64Gb Silver; iPhone 6S Plus 16Gb Gold; iPhone 6S 16GB Gold; MacBook Pro Retina 2015
    Versiune de iOS
    iOS 10.2 beta 2
    Jailbroken cu
    Nu inca ...
    DigiMobil
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 160/30
    Given: 58/1

Intreaba-l pe @zaone, si-a facut pagina de ajutor direct pe site si este de mare succes, noi de pe forum suntem lasati de izbeliste:

https://www.idevice.ro/2014/12/03/aj...ne-idevice-ro/

Daca nu te rezolva el in pagina lui de succes, revii si iti vom da solutia ...

Asta este raspunsul meu, daca altcineva simte altceva sa se exprime ...
    Cititi regulamentul forumului! Nu uitati nici de manualul de utilizare al idevice-ului.

Moderator Array Man's Avatar
    Terminal
    ipad pro 9.7 10,1
    Versiune de iOS
    IOS 6.1.2
    Jailbroken cu
    Evasi0n
    Cosmote, МегаФон, Orange, Moldcell
    Game Center ID
    Joaca s-a terminat!
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 44/2
    Given: 46/7

Daca nu te lămurește El, revii aici si discutam.

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Proaspat posesor de iDevice Array
    Terminal
    iPhone 4 GSM
    Jailbroken cu
    l-am luat cu jailbreak
    Orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

Multumesc pentru feedback! Am copiat mesajul si in acea pagina, iar acum astept sa vad daca primesc vreun raspuns M-am linistit putin, pentru ca ati spus ca daca nu ma ajuta, imi oferiti voi solutia. Astfel ca, ma gandesc ca exista o solutie si sper sa nu fie cea cu Blackberry )

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread