Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 2 of 2
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Problema cont Apple & iCloud iphone 4 (iOS 7.1.2) limita de conturi a fost atinsa

Salut ! De curand am cumparat un iPhone 4 SH si este primul meu device Apple (deci is paralel cu conturile etc) Telefonul a venit la cutie, toate accesoriile, telefon cumparat din RO. Inainte sa-l iau proprietarul a intrat inapoi cu, id-ul Apple sa-mi arate cum functioneaza, dupa i-a dat stergere. I-am dat configurarea ca Iphone nou si am dat sa fac un cont nou de pe telefon, dupa ce dau "de acord cu termenii si conditiile" imi da mesajul " limita de conturi gratuite a fost atinsa, contul nu poate fi creat". Mi-am facut cont pe pc folosind iTunes, l-am activat totu ok. Incerc sa ma loghez cu el pe telefon (tot asa configurare ca telefon nou) dupa ce trec de termeni si conditii, imi da acelas mesaj "limita a fost atinsa" . Ce pot sa-i fac ? Am sarit peste configurare etc. In appstore contul merge sa descarc... (imi cere parola de fiecare data) si atunci cand incerc sa fac un cont de iCloud acelas mesaj. Trebuie sa intre proprietarul pe contul lui de iTunes si sa-i dea stergere sau ceva..? De ce nu ma lasa sa ma loghez cu, contul creat pe iTunes pe pc ? (acel cont nu se creeaza pe telefon, dau doar log in, cred ) Am nevoie de un cont mai vechi atunci ? Daca ii dau restore din DFU rezolv ceva?
    Multumesc anticipat..

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!
    edit: Click image for larger version. 

Name:	IMG_0020.jpg 
Views:	62 
Size:	76.6 KB 
ID:	6595

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)