Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 4 of 4
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Iphone 6 indoit - Garantie anulata abuziv (?!) de Regenersis

Buna ziua,

Detin un iPhone6 cumparat de la Vodafone in data de 11.02.2015. La 2 luni, telefonul s-a indoit purtat in buzunarul din fata al blugilor. Am fost la Vodafone, ei au trimis telefonul la service-ul autorizat, Regenersis de unde am primit raspuns ca telefonul se poate repara doar prin inlocuire cu un telefon NOU (?! - mentionat clar de domnisoara de la call-center) contra-cost (1250 lei), garantia originala anulandu-se, iar ei oferindu-mi 3 luni de garantie pentru noul telefon. Mi s-a parut aberant, asa ca am refuzat, iar ei au spus ca vor returna telefonul la magazinul Vodafone dar cu GARANTIA ANULATA. Cred ca acest lucru este abuziv, avand in vedere ca nu am acceptat niciun fel de interventie asupra telefonului. Asta inseamna ca orice contra-expertiza as solicita la alt service ma va costa pe mine, telefonul fiind in afara oricarei garantii. As vrea sa imi raspunda cineva in masura, daca aceasta rezolutie a service-ului Regenersis este abuziva si poate fi atacata cumva.
    Mi se pare cel putin aberant, ca dupa 2 luni de utilizare corespunzatoare (telefonul nu prezinta niciun fel de lovituri sau deteriorari, fiind pastrat in husa si protejat ecranul cu folie) sa se indoaie intr-un mod grosolan.
    As vrea sa stiu daca exista si alte metode de a ii combate pe cei de la Vodafone? Daca exista o sansa sa pot beneficia de inlocuirea telefonului in garantie, gratuit (chiar daca este un telefon refurbished - asa cum procedeaza Apple in majoritatea cazurilor).
    Multumesc anticipat.

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0

Intr-un Apple Store ti-l schimba. Deci planifica-ti o calatorie in Ungaria, Austria sau Germania (unde iti e mai aproape/convenabil). Romanii nu iti schimba nimic, ei sunt superiori Apple.

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0

Haha...multumesc pentru raspuns, insa drumul pana la Budapesta si inapoi ar fi probabil mai scump decat costul reparatiei prin inlocuire la Regenersis )

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0

Stiu ca e scump dar daca ai un prieten cu drum incolo, da-i iPhone-ul, factura, opreste Find my iPhone si dai-l sa ti-l schimbe el.. Zic asta pentru ca altfel cred ca nu vei reusi. Eu aleg de obicei solutia cea mai simpla (uneori nu e cea mai ieftina).Poti sa reclami la protectia consumatorului dar asta probabil va dura ceva timp.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)