Salut, se pare ca nu prea am noroc cu aplicatiile acestea ios

Am facut o aplicatie ptr dispozitive mobile apple ios care este defapt o pagina web cu mai multe functi care se imbina si cu aplicatia nativ si notificarile pentru utilizatori mei.

Toate bune si frumoase pana ce am trimis-o catre apple la review si a inceput sa ma respinga , am rezolvat aceele probleme ptr care mau respins si am ajuns in faza in care ma respinge de 2 ori ptr acelasi lucru:
17.2 - Apps that require users to share personal information, such as email address and date of birth, in order to function will be rejected
We noticed that your app requires users to register with personal information to access non account-based features. Apps cannot require user registration prior to allowing access to app content and features that are not associated specifically to the user.
User registration that requires the sharing of personal information must be optional or tied to account-specific functionality. Additionally, the requested information must be relevant to the features.

Click image for larger version. 

Name:	temp..jeiowqtz (2).jpg 
Views:	49 
Size:	17.2 KB 
ID:	6830

Aceasta este interfata de inregistrare din aceea aplicatie

Ptr data nasteri am detaliat pentru ce este necesara si faptul ca, aceasta poate fii ascunsa ptr restul utilizatorilor ( gen facebook )
Deasemenea ptr adresa de email am oferit alternativa nr de telefon mobil la fel cum fac si alte aplicati mari nu ca a mea

deci adresa de email nu este ceruta in mod explicit , se poate utiliza si nr de telefon.
Data nasteri este atribuita unei functionalitati
Adica atunci cand un utilizator considera un post impropriu il raporteaza si administratorul in maxim 2 ore il seteaza intr-o categorie de varsta pentru a oferi un continut adecvat utilizatorilor mei.

Voi din imaginea atasata si conform cu regulile apple ptr ios apple store imi puteti spune mai explicit un am gresit

Si daca voi aveti alte soluti ptr aceasta parte in care apple dicteaza cu aceste reguli ?

Va multumesc !!