Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 5 of 5

Thread: Ajutor :)

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Lightbulb Ajutor :)

Buna,

Va rog, ajutati-ma si pe mine cu un sfat. Momentan detin un Blackberry Curve 9300 care m-a adus pe culmile disperarii si as vrea sa-mi cumpar un telefon nou si optez intre Iphone 6S si Samsung Galaxy S6.

Imi puteti da niste sfaturi? Sunt atatea review-uri pe internet, incat nu mai stiu ce sa cred. Parerile sunt impartite si chiar mi-as dori ca investitia pe care o fac, sa fie una buna si de durata.

Pro? Contra? Mi-ar fi de mare folos opiniile voastre.

Mentionez ca sunt putin atehnica) In mare, mi-ar trebui un telefon care sa fie rapid, pe care pot sa-mi structurez task-urile foarte usor si sa le urmaresc la fel de usor, unde pot sa-mi structurez agenda bine, sa pot da mailuri in care sa pot atasa fisiere fara probleme etc.

Oh.. si... sunt putin cam neindemanatica. Mai mult ca sigur voi scapa telefonul din mana. Din cate am inteles, trebuie sa ai mare, mare grija cu Iphone-ul, pentru ca se poate zgaria si se poate sparge usor (va rog, nu dati cu parul ).

Deci? Voi care credeti ca merita? Iphone 6S sau Samsung Galaxy S6?

Multumesc anticipat!
    Last edited by Teia29; 01-10-2016 at 06:39 PM.

Member Array
    Terminal
    iPhone 6S, MacBook Air
    Reteaua de telefonie mobila
    Orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 1/0

1 Not allowed! Not allowed!
    Eu, bineinteles, ti-as sugera un Iphone 6s, unde sigur vei gasi tot ce ai nevoie, si la cere poti pune o husa/carcasa care sa il fereasca de micile accidente inerente.
    Iar asta va insemna totodata sa accepti tot universul (si constrangerile) Apple.

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

Buna, ro861,

Iti multumesc pentru raspuns. Dar m-ai putea lamuri, te rog, cu "universul (si constrangerile) Apple"?

iDevice Master Array Kilobaid's Avatar
    Terminal
    iPhone 7 Plus, iPhone 6
    Versiune de iOS
    iOS 11 Developer 1, iOS 11 Developer 1
    Jailbroken cu
    None
    Digi.Mobil
    Game Center ID
    -.MDZZ.-
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 67/1
    Given: 52/6

Buna @Teia29, ideea este in felul urmator, in primul rand sa incepem cu estetica, materialele folosite pentru Samsung lasa de dorit, pe langa cele folosite de iPhone, unde se ofera calitate. Acum poate crezi ca noi de aici, suntem toti fani Apple, din cauza forumului, iti recomand Apple, din mai multe puncte de vedere, se misca foarte rapid, poti face ce vrei cu el, mai ales daca pui si Cydia, poate costa mai mult, dar este de calitate.

Orice imperfectiune dupa o cazatura, se poate acoperi fara probleme cu o husa

Nu o sa ti faca probleme cu, semnalul, fie wifi, fie al retelei.

Camera, este incredibila, si cea frontala si cea de pe spate.

Apple spune mereu cand apare un update. Si nu lasa de dorit.

iOS-ul este facut doar pentru un tip de device, pe cat, Android-ul se poate pune acum si pe televizor.

Pe iPhone nu prea sunt virusi ca pe Android, ceea ce nu-l face vulnerabil la atacuri.

Cand nu mai apare un update, Apple ne anunta, cand un device nu mai poate primi update

Lists asta poate sa se intinda.

Cum a spus un prieten, daca-mi permite sa-i spun asa, pe forum, mai de mult, cu aceeasi nelamurire.

"Cauta calitatea, in destrimentul stralucrii" nu o sa uit niciodata asta. Mi-a deschis ochii, sa nu fac greseala de a ma muta pe Android.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Spune adevărul şi atunci nu va trebui să ţii minte nimic."
    Mark Twain

Member Array
    Terminal
    iPhone 6S, MacBook Air
    Orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 1/0

Buna @Teia29,

Cred ca colegul @Kilobaid a spus mai sus cam tot ce trebuie spus.

In sfarsit, ca sa iei o decizie in cunostinta de cauza, e bine sa te informezi din ambele "tabere", ma refer aici la IOS si Android, desi sa nu uitam ca mai exista pe piata si Microsoft, asta ca sa ma refer doar la cei 3 "mari".

Si nu uita, exista avantaje si dezavantaje in fiecare dintre situatii, depinde numai de tine pe care dintre ele te concentrezi!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread