Buna dimineata ,

folosesc iPhone de la 3G pana la actualul model .. In iarna trecuta am achizitionat un telefon ( I6S white ) la care am ceva probleme cu display-ul ... Mai exact intra praf in display ( adica intre sticla si display-ul propriuzis ... Problema este ca am fost aproape in fiecare luna la garantie cu el si s-a rezolvat cat de profi au putut baietii ( din punctul meu de vedere , cei de la iStyle PRO sunt niste baieti super intelegatori ) problema este ca deja incep sa imi pierd rabdarea cu terminalul si ma gandesc sa renunt la el ... au cam pierdut din calitate pe drum cei de la Apple .
Telefonul a fost schimbat in ianuarie si februarie de 2x ( cu un terminal nou ) problema este ca dupa ce am reusit sa verific seriile am constatat ca sunt din acelasi lot ( data a fabricatiei ) iar de 3x au schimbat display-ul cu unul nou ( tot pe motiv de garantie ) ... Problema este ca oricate ar schimba ( in materie de display ) se tot aduna dupa 20-30 zile praf in coltul din stanga sus . Va voi anexa o poza orientativa luata dupa internet sa vedeti despre ce este vorba .. Sunt curios daca a mai patit cineva asa ceva ? pentru ca nu sunt singurul ( forumul official al Apple este plin de problema asta ) .
Problema este din ce am citit este intalnita si la iPhone 6S Plus .. Nu voi atasa link catre alt forum ( official Apple ) ... dar sunt sigur ca puteti cauta pe google .
PS. Particulele de praf se vad foarte bine pe fond alb .
Sotia are acelasi model , dar nu a avut probleme cu el ... si nici nu cred ca va avea .
Click image for larger version. 

Name:	111.jpg 
Views:	50 
Size:	21.6 KB 
ID:	7506

Toate cele bune