Salut

am o problema cu un IPHON SE "batran " de 3 zile ,daca am castile conectate nu pot auzi nici o convorbire ,contorul mergand, asa imi dau seama ca persoana apelata a raspuns,castile nu sunt defecte 100% iar daca ii dau reset la telefon ecranul ia uneori culoarea albastra ,sau are 2 nuante de gri un gri inchis si unu deschis sau alb sau are niste dungi paralele foarte dese in 2 culori.
Vechimea telefonului este de 3 zile deoarece am dus unul similar la reprezentanta APPLE ptr o situatie similara telefonul fiindumi schimbat cu unul nou deoarece vechiul telefon nu a putut fi reparat avand problem la placa de baza.
Exista 3 variante or cei de la service nu miau schimbat telefonul vech ori IPHON SE are o problema generala sau sunt eu cel mai ghinionist client.
Telefonul dupa mine este schimbat deoarece arata impecabil iar urme de surubelnita nu sunt pe suruburile lui,raman in discutie ultimele 2 variante ,mai vreau sa mentionez ca la ambele telefoane au aparut situatiile mentionate dupa instalarea IOS 10.1 ,lucru care nu cred sa fie cauza problemei,daca cineva are vreo idee ptr situatiile descries de mine va rog sa imi spuneti