Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 3 of 3
    Member Array
    Terminal
    Iphone 5s gold
    Versiune de iOS
    IOS 8.0.1
    Jailbroken cu
    fara
    Reteaua de telefonie mobila
    Vodafone
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Iphone 7 probleme dupa o luna

Salut!

Postez acest topic mai mult in stil informativ.
    In data de 15 noiembrie, am achizitionat un Iphone 7 32gb Silver de la Vodafone, pentru ca ei mi-au facut o oferta super buna dupa 8 ani de abonament/fidelitate, ma rog. Timp de o luna a mers super bine telefonu', elegant, finuț, multumit ca sunt si eu in pas cu moda, pot sa zic ca am avut foooooarteee mare grija de el, purtat in husa fata spate, plus folie de sticla pe fata, deci multa grija, nu l-am scapat niciodata sau chestii de genu care sa dauneze telefonului.
    Ieri, l-am luat pur si simplu in mana si am observat ca butonul de Lock/Unlock sau Aprindere/Stingere, nu mai functioneaza cum trebuie, initial speram doar sa mi se para mie, si ca telefonu' e in regula, dar nu avea cum, nu seamana deloc cu celalalte butoane de la volum, prin husa de silicon abea mai simteam acel apasat, iar cu husa jos foarte putin il simteai, deci, mergea greu. Ok, il duc la vodafone, si le spun, telefonu asta a fost cumparat acuma o luna, ingrijit, bla bla bla, nu inteleg de ce face asa. Ei mi-au spus ca nu poate sa se pronunte si trebuie sa-l trimita la sediu in Bucuresti, bun. Asta ce inseamna, ca telefonu' va fii desfacut? La fel, ei nu se pot pronunta, ok. Sincer, nu-mi convine sa fie telefonu' meu desfacut pentru un kkt de buton care nu mai functioneaza cum trebuie, eu din cate stiu la Iphone 7 telefonu "sigilat" cu diverse garnituri sa nu intre apa, si odata ce un telefon e desfacut, din punctu meu de vedere e ca si cum ai reincalzi ciorba, nu o sa mai fie la fel, dupa o sa tot apara probleme zic eu.
    Asa ca ma tot deranjeaza chestia asta, acolo unde il trimite "Unitate de Service autorizata Apple" care cred ca e un sediu' oarecare care reparata orice telefon, e ok? Telefonu' va mai fii ok? Mi-am luat o mare teapa? Nici eu nu stiu... Din cate am auzit de la un prieten, ca cica s-ar putea sa primesc altu nou, este adevarata si chestia asta?

Member Array
    Terminal
    iPhone 6 128GB, iMac 21.5" 2014, rMBP 13" 2015
    Jailbroken cu
    Fara
    Orange
    Game Center ID
    alin0507
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

Altul nou insemnand refurbished.

Moderator Array OXXO's Avatar
    Terminal
    A1778
    Versiune de iOS
    iOS 10.3.3
    Jailbroken cu
    fara JB
    Vodafone
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 35/2
    Given: 15/0

Salut, in primul an nu stau sa repare telefonul, ti-l inlocuiesc cu unul refurbished deoarece asta este politica apple iar in al 2-lea an, deoarece prin legislatia romaneasca sunt obligati sa acorde 2 ani garantie, il repara daca se poate repara.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)