Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 2 of 2
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Iphone 6s camera freeze, probleme cu comunicare Apple

Salut,

un prieten de al meu care detine un Iphone 6s are un ghinion teribil. Cand vrea sa faca poze camera se blocheaza pt cateva secunde pana la minute.A fost cu telefonul in service-ul celor de la Cordon de aproximativ 7 ori, timp in care i-au schimbat telefonul de 3 ori. La ultimul nu a mai folosit contul de icloud si numerele le-a trecut de mana ca nu cumva icloud-ul sa ii creeze probleme...

Acum iar trebuie sa ajunga in service dar ultima data ii s-a zis ca daca are probleme sa trimita un mail celor de la Apple ca sa il schimbe cu Iphone7.Le-am trimis eu mail pentru ca el nu stie engleza.
    Tipa de la Apple imi raspunde ca doar service-ul poate sa faca asta iar service-ul zice ca nu pot sa fac asta fara acordul celor de la Apple si ca au mai procedat asa. Care minte?
    Am cerut sa ii schimbe telefonul tpt cu un Ip6S dar cu o alta varianta de culoare ( am inteles ca Space Gray nu ar avea asa de multe probleme) si iar tipa de la suport mi-a zis ca nu este posibil....

Ce ar trebui sa fac mai departe?

Va multumesc !

V.I.P. Array tiberiuboboc's Avatar
    Terminal
    iPhone 6S Plus 64Gb Silver; iPhone 6S Plus 16Gb Gold; iPhone 6S 16GB Gold; MacBook Pro Retina 2015
    Versiune de iOS
    iOS 10.2 beta 2
    Jailbroken cu
    Nu inca ...
    Reteaua de telefonie mobila
    DigiMobil
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 160/30
    Given: 58/1

0 Not allowed! Not allowed!
    Din cate stiu eu nu schimba decat cu un iPhone de acelasi tip, aceeasi culoare, aceeasi capacitate si aceeasi codare, il pot schimba cu modelul urmator doar daca nu mai au pe stoc acelasi model (foarte putin probabil). Asta cu freeze la camera era problema la inceputurile lui iOS 10, intre timp s-a rezolvat. Are ultimul update facut?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cititi regulamentul forumului! Nu uitati nici de manualul de utilizare al idevice-ului.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)