Unmountable Boot Volume BSOD Pe Windows 10 Dupa Instalare BootCamp
Situatia:

1. am un MacBook Pro Retina 2013 256GB SSD cu Yosemite + 128GB Transcend JetDrive SD Card cu Windows 10*

*clonat de pe un Windows 10 proaspat instalat pe un laptop Dell si transferat pe JetDrive cu un card reader si cu optiunea "MigrateOS" din Paragon Partition Magic

2. Windows 10 boteaza si ruleaza perfect de pe JetDrive dar necesita cateva drivere instalate asa ca le instalez unul cate unul din pachetul BootCamp (Cirrus Audio, Facetime HD, Intel Graphics, keyboard, touchpad, etc..), insa sunt doua probleme: functiile tastaturii nu functioneaza (iluminarea, functiile FN..) si nici functiile touchpad-ului (click dreapta, scroll..)**

**stiu ca probleme se pot rezolva in mod normal prin instalarea aplicatiei BootCamp compatibila cu configuratia mea, dar..

3. de fiecare data cand instalez BootCamp 5 sau BootCamp 6 si dau restart la Windows imi da blue screen - unmount_bootable_volume si nici o solutie de pe internet pentru aceasta eroare nu functioneaza fiind mereu nevoit sa rescriu card-ul SD cu clona de pe laptopul Dell***

***automatic repair, comenzi command prompt - chkdsk, fixmbr, fixboot, etc.., sau discuri de recuperare precum Hirens, WinPeSe..

Deci exista vreo solutie sa pot beneficia de toate functiile tastaturii si ale touchpad-ului fara a instala aplicatia BootCamp care imi buleste zona de partitie de pe cardul SD?

Multumesc frumos!