Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 2 of 2
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Iphone 5s probleme touchscreen!?

Buna ziua, ma numesc Daniel sunt din Bucuresti si de sambata sunt posesorul unui iphone 5s nou schimbat de cineva pe garantie. Precizez ca este primul meu iphone! Vreau sa cer detalii utilizatorilor cu mai multa experienta decat mine.

Cum am luat telefonul m-am oprit la primul centru care vindea huse si i-am pus folie de sticla, telefonul ruleaza perfect cu folia aceasta numai ca daca il pun la incarcat si se incalzeste (nu foarte tare) touchscreenul numai este la fel de ''responsive'' ca inainte, dupa ce il scot de la incarcat ruleaza perfect! A mai patit cineva asa ceva? sa fie din cauza foliei de proasta calitate sau pur si simplu am nimerit eu un device cu probleme?

O alta problema la acest iphone este ca dupa anumite apeluri pierde semnalul pentru 5-7 secunde apoi isi revine, se schimba din telekom in 226-06 sau ceva de genu apoi sare in telekom 3g si tot asa....Trebuie sa ii setez eu reteaua manual sa este mai bine lasat pe automat?

O zi buna tuturor!

iDevice Master Array
    Terminal
    Iphone 5S
    Versiune de iOS
    IOS 9.3.5
    Jailbroken cu
    -
    Reteaua de telefonie mobila
    VODAFONE
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!
    Salutare,

In primul rand sa-l stapanesti sanatos, deci referitor la problema cu touchscreen-ul care nu mai raspunde cum trebuie atunci cand este la incarcat sa stii ca este de vina incarcatorul de priza, inseamna ca nu este original, te sfatuiesc sa iti cumperi adaptor de priza original si cablu original ca sa nu mai ai problema asta. Pentru problema cu semnalul, depinde, eu de 7 ani de cand am iphone la niciunul nu am avut semnal bun in casa, eu zic ca tine de zona unde stai, sa incerci odata sa vorbesti de mai multe ori la telefon dar sa fii undeva pe strada unde semnalul este full.

numai bine.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)