Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 2 of 2

Thread: Placa de baza

Member Array AnDySoR's Avatar
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Placa de baza

Salut !
    Am cumparat acum cateva zile un iPhone SE la mana a doua .
    Dupa cateva zile de utilizare, am sesizat ca bateria se duce foarte repede si se incalzea .
    L-am resetat , am dezactivat tot felul de chestii ce mancau bateria . Imi tineam tor timpul telefonul pe consum redus .
    L-am incarcat 100% si l-am lasat peste noapte sa vad cat consuma daca e locked . 70% in 8 ore ...
    L-am dus la un service si l-a desfacut . Mi-a spus ca a luat apa si a fost incarcat cu cablu neoriginal si nu are ce sa ii faca , placa de baza fiind de vina .
    L-am dus la alt service care a garantat ca imi inlocuieste telefonul cu unul nou ( contra-cost desigur ) daca inca are garantie si e in primul an .
    Zis si facut . A trimis telefonul la Apple si i l-au trimis inapoi .
    Tipul de la service m-a sunat si mi-a spus ca acum telefonul nu incarca si nu se deschide si ma va suna cand va gasi un diagnostic .
    Ce e de facut ?
    Am vazut niste tutoriale pe yotube cu orez si alcool izopropilic .
    Se poate repara sau totul e pierdut ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderator Array OXXO's Avatar
    Terminal
    A1778
    Versiune de iOS
    iOS 10.3.3
    Jailbroken cu
    fara JB
    Reteaua de telefonie mobila
    Vodafone
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 35/2
    Given: 15/0

0 Not allowed! Not allowed!
    Salut, daca a luat apa si se comporta asa cred ca are ceva pe placa de baza si in mod sigur nu se rezolva cu o curatare cu alcool sau o dezumidificare cu orez sau silicagel. Parerea mea este ca fiind in primul an, ai gresit ca l-ai dus la un service sa umble in el, trebuia sa il duci la unul autorizat apple (noumax, istyle si care mai sunt). Total fals cu cablul de incarcare, ceea ce iti poate defecta incarcarea este incarcatorul nu cablul. Cred ca singura solutie ramane sa dai de un service care face interventii pe placa de baza, placa de baza buna din cate stiu nu se gaseste ca piesa de schimb. Am si eu un iPhone 5 care se comporta la fel.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)