Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 5 of 5

Hybrid View

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Iphone 7 sunet distorsionat la interlocutor

Buna seara,
    Am achizitionat un Iphone 7 de 128 GB pe data de 08.08.2017, iar la cateva zile dupa, dj aveam primele probleme. Nu eram auzita normal. Adica, interlocutorul ma auzea cu ecou, ragusita, in valuri, cu intermitente pana la pierderea firului conversatiei. Fireste, am trimis telefonul in service. Am primit altul nou. Dupa cateva zile, aceeasi problema. L-am trimis in service si pe acesta. Am primit al treilea telefon nou. Dupa cateva zile, aceeasi problema. Am vorbit cu cei de la service, care au presupus ca ori e problema de operator, ori faptul ca am facut restaurare de backup din Icloud, am preluat de la primul telefon o eroare de soft de microfon. Ca atare, am facut reinstalare de soft din Itunes si apoi l-am configurat ca nou. Acum sunt auzita ca si cand as vorbi dintr-un butoi.
    Rugaminte: Daca ati mai intalnit aceasta problema cum ati rezolvat-o? Ori asa-i normal sa fiu auzita de pe un Iphone 7?
    Am obosit trimitand telefoane in service si asteptand cate doua saptamani sa primesc altul nou de aceeasi calitate (precara).

V.I.P. Array mikeru's Avatar
    Terminal
    iPhone8+ / iPhone6s
    Versiune de iOS
    iOS 11.4.1
    Jailbroken cu
    -
    Reteaua de telefonie mobila
    Orange
    Game Center ID
    n-are
    Feedback Score
    8 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 113/10
    Given: 149/0

Salut,

nu cumva e din semnalul GSM din zona? Din cate stiu, pe Vodafone poti incerca sa conectezi reteaua la 2G, pe Orange, nu.
    daca tu ai posibilitatea, fa o proba de convorbiri telefonice pe 2G, calitatea sunetului nu va fi cea foarte buna de 3g/4g, dar sigur semnalul GSM va permite o convorbire rezonabila.

alte intrebari:
    - folosesti hands-free? daca DA, cele clasice, primite cu telefonul? alte modele? daca NU, ai incercat si cu hands-free?
    /m.r.
    ți-a fost de folos răspunsul meu? apasă steluța din stnga și spune-mi asta

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Salut,
    Am facut deja si testul cu o cartela de la Vodafone, nu s-a schimbat nimic (am omis sa mentionez in mesajul initial). In ce priveste zona, in decursul acestei perioade am mai schimbat zona, dar nu s-a schimbat nimic. Cu hands free nu am incercat, ca doar nu-l folosesc pe hands free, in schimb am incercat pe speaker, aceeasi situatie.
    Multumesc frumos!

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Sunet distorsionat

Salut,
    Am facut deja si testul cu o cartela de la Vodafone, nu s-a schimbat nimic (am omis sa mentionez in mesajul initial). In ce priveste zona, in decursul acestei perioade am mai schimbat zona, dar nu s-a schimbat nimic. Cu hands free nu am incercat, ca doar nu-l folosesc pe hands free, in schimb am incercat pe speaker, aceeasi situatie.
    Multumesc frumos!

V.I.P. Array mikeru's Avatar
    Terminal
    iPhone8+ / iPhone6s
    Versiune de iOS
    iOS 11.4.1
    Jailbroken cu
    -
    Reteaua de telefonie mobila
    Orange
    Game Center ID
    n-are
    Feedback Score
    8 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 113/10
    Given: 149/0

Salut,

nu cumva e din semnalul GSM din zona? Din cate stiu, pe Vodafone poti incerca sa conectezi reteaua la 2G, pe Orange, nu.
    daca tu ai posibilitatea, fa o proba de convorbiri telefonice pe 2G, calitatea sunetului nu va fi cea foarte buna de 3g/4g, dar sigur semnalul GSM va permite o convorbire rezonabila.

alte intrebari:
    - folosesti hands-free? daca DA, cele clasice, primite cu telefonul? alte modele? daca NU, ai incercat si cu hands-free?
    /m.r.
    ți-a fost de folos răspunsul meu? apasă steluța din stnga și spune-mi asta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)