Buna seara,
Am achizitionat un Iphone 7 de 128 GB pe data de 08.08.2017, iar la cateva zile dupa, déjà aveam primele probleme. Nu eram auzita normal. Adica, interlocutorul ma auzea cu ecou, ragusita, in valuri, cu intermitente pana la pierderea firului conversatiei. Fireste, am trimis telefonul in service. Am primit altul nou. Dupa cateva zile, aceeasi problema. L-am trimis in service si pe acesta. Am primit al treilea telefon nou. Dupa cateva zile, aceeasi problema. Am vorbit cu cei de la service, care au presupus ca ori e problema de operator, ori faptul ca am facut restaurare de backup din Icloud, am preluat de la primul telefon o eroare de soft de microfon. Ca atare, am facut reinstalare de soft din Itunes si apoi l-am configurat ca nou. Acum sunt auzita ca si cand as vorbi dintr-un butoi.
Rugaminte: Daca ati mai intalnit aceasta problema cum ati rezolvat-o? Ori asa-i normal sa fiu auzita de pe un Iphone 7?
Am obosit trimitand telefoane in service si asteptand cate doua saptamani sa primesc altul nou de aceeasi calitate (precara).