Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 2 of 2
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Problema slot iphone 7 plus

Salutari,

Am un iphone 7 plus si de ceva vreme buna cand conectez castile sau cand il incarc, face contact foarte slab cu cablul. Trebuie sa ii gasesc anumita pozitie si daca il misc putin mai tare, nu mai face contact. Cablurile nu sunt de vina, am incercat sa curat slotul prin interior, dar mi-e teama sa nu-l stric cumva, pentru ca dupa ce l-am curatat, a facut contact foarte greu, dupa si-a revenit putin, dar tot nu e ok(a fost destul de mult praf inauntru si eu cred ca de la asta ar fi problema). Daca aveti vreo idee in privinta acestui fapt, va rog sa ma ajutati!
    Toate cele bune!

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!
    Mufa de iPhone este fixa, mai fixa decāt USB c. Deci dacă se mișcă ceva e clar ca s-a dus conectorul. Piesa defecta in sine nu este foarte scumpa(dacă ai sa cauți pe net e 29 RON: banda cu conector īncărcare iPhone 7). Acum cāt o sa īți ceara la service sa o monteze nu știu sa īți spun ca nu am fost niciodată in aceasta situație, deși nu e nimic complicat in toată afacerea. In nici 20 minute trebuie sa fie tot gata.

__________________________________________________ ______
    tag: ringtones for mobiles

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)