Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 4 of 4
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

BREAKING: Am invins! Vodafone nu mai taxeaza 5 EURO/luna pt Personal Hotspot !!!

Buna ziua,

Imi pare rau ca am deschis un nou topic, dar cred ca este ceva important (si chiar "breaking")

Am trimis saptamana trecuta un e-mail catre vice-presedinte Angus Slater de la Vodafone Romania. Am rugat domnul Slater prin e-mail sa nu mai cere 5 EURO/lunar pentru optiunea de "Personal Hotspot" de pe Iphone ca este, din punctul meu de vedere, ceva abusiv. Din pacata, n-am primit un raspuns inapoi. Dupa aia am trimis o reclamatie la ANPC in care am cerut sa face o investigatie si sa amendeze Vodafone pentru practici comerciale incorecte.

Astazi am primit un telefon de la Errol van Graan, Senior Director, Customer Operations, Vodafone Romania (un om foarte amabil) care m-a confirmat ca a primit e-mailul respectiv care am trimis la domnul Slater , si m-a explicat ca a fost mai multe discutii in interiorul firmei Vodafone (pana la nivelul de grup) si au luat o decizia privind acest "Personal Hotspot de pe telefoanele Iphone".

Vesta buna este ca, domnul van Graan m-a confirmat ca Vodafone va ofera, (in urmatoarele zile?), optiunea de "Personal Hotspot" fara niciun cost suplimentar si a eliminat acest cost de 5 EURO/luna. El m-a spus si confirmat ca "cererea mea" a fost luat in calcul, si a fost aceptat de managementului Vodafone.

Cred ca Personal Hotspot va merge cu carrier settings "vf ro 11.0" in mod automat SAU acest carrier settings primesc un nou update, si/sau "Personal Hotspot" trebuie sa fie activat prin RC (*222) fare niciun cost suplimentar. El nu mi a dat foarte multe detalii privind cum sa activeze "Personal Hotspot" dar Vodafone va comunica ceva pe site sau prin alte mijloacele de comunicare.

Sunt foarte multumit ca Vodafone s-a schimbat pozitia lor privind taxarea "Personal Hotspot" pe telefoanele Iphone, si acum nu mai trebuie sa platim 5 EURO/luna pentru a folosi o optiune care a fost prevazut de producucatorul Apple!!!

O sa retrag reclamatie depuse la ANPC

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

nu mai pot sa fac un edit la acest mesaj ("time limit") dar doresc sa mentionez ca nu sunt cetatean roman (care explica faptul ca n-am scris foarte corect in limba romana)

umblator Array mau's Avatar
    Terminal
    iPhone 5
    Versiune de iOS
    iOS 6.0.2
    Feedback Score
    3 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0

Foarte bine, ar fi si cazut ( macar din cauza concurentei ) oricum vodafone e una dintre cele mai abuzive corporatii, am avut si eu de tras cu ei in trecut.

Eu te-as sfatui sa nu retragi inca plangerea de la ANPC, au de unde sa plateasca o "amarata" de amenda.

iDevice Master Array crixalis's Avatar
    Terminal
    iPhone 5 Black
    Reteaua de telefonie mobila
    Vodafone
    Game Center ID
    crixaliss
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Eu cred ca o sa mai treaca vreo 5-10 ani pana avem pe gratis aceasta functie. Apropo am primit acum 2 saptamani carrier update la voda fone 11.1 si tot nu am personal hot-spot.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)