Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 54
    Unregistered
    Guest

0 Not allowed! Not allowed!

iphone4 Iphone 4 sau astept iphone 5 ?

Ma puteti ajuta ? Nu stiu ce sa fac ... vreau sa imi iau iphone anus asta dar nu stiu daca sa imi iau iphone 4 sau sa astept iphone 5 pentru ca am vazut azi dimineata antena noului iphone si imi imaginez ca au reparat problema cu receptia si asi dori sa stiu parerea voastra . Mersi mult

Array Toni's Avatar
    Terminal
    2 x iPhone 4
    Game Center ID
    SimpliQ
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

Quote Originally Posted by Unregistered View Post
    Ma puteti ajuta ? Nu stiu ce sa fac ... vreau sa imi iau iphone anus asta dar nu stiu daca sa imi iau iphone 4 sau sa astept iphone 5 pentru ca am vazut azi dimineata antena noului iphone si imi imaginez ca au reparat problema cu receptia si asi dori sa stiu parerea voastra . Mersi mult
    Aia nu se stie daca era carcasa iPhone-ului 5, s-ar putea sa fie pentru iPhone 4 CDMA (Verizon). Daca este sa astepti dupa i5 mai ai de asteptat mult si bine, o sa ajunga la oficial in Romania prin septembrie-octombrie, si oricum la noi nu prea sunt probleme cu caderea semnalului, la aia in America unde sunt aglomerate retelele.

iDevice Master Array mircea's Avatar
    Terminal
    iphone 4s 32 gb
    Versiune de iOS
    ios 5.1
    Reteaua de telefonie mobila
    orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

oricum apple cred ca va schimba logoul din cauza problemei receptorului

Array Toni's Avatar
    Terminal
    2 x iPhone 4
    Game Center ID
    SimpliQ
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by mircea View Post
    oricum apple cred ca va schimba logoul din cauza problemei receptorului
    Ce logo...?

Banned Array
    Terminal
    iPhone 4 16 gb, iPhone 3GS 16 gb, iPod Nano 3rd generation 8 gb
    Versiune de iOS
    5.0.1 ; 5.0.1 ; 1.1.3
    Jailbroken cu
    Sn0wbreeze 2.8
    Orange Romānia
    Game Center ID
    kendo0
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by Unregistered View Post
    Eu spun să cumperi iPhone 4, a trecut valul de beta testeri, primul lot īn care era probleme mai mari.Acuma e mai flaw free.Numai să cumperi neverlocked, dacă iei codat, trebuie să-l foloseşti pe reţeaua respectivă, deoarece nu există unlock la 4.1, 4.2.1.

iDevice Master Array boboc's Avatar
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/3

Am si eu iPhone 4,nu are nici o problema. Nu mai astepta ia i4,e super.
    A man should look for what is, and not for what he thinks should be.—Albert Einstein

iDevice Master Array mircea's Avatar
    Terminal
    iphone 4s 32 gb
    Versiune de iOS
    ios 5.1
    orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

langa logoul apple sta receptorul audio , si de aceea steve vrea il schimbe

Sex, Drugs & Musiq © Array Poison's Avatar
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by kendo0 View Post
    Eu spun să cumperi iPhone 4, a trecut valul de beta testeri, primul lot īn care era probleme mai mari.Acuma e mai flaw free.Numai să cumperi neverlocked, dacă iei codat, trebuie să-l foloseşti pe reţeaua respectivă, deoarece nu există unlock la 4.1, 4.2.1.
    Problema cu antena este una generala ce nu poate fi rezolvata fara modificarea carcasei, iar senzorul de proximitate s-a rezolvat in iOS 4.2.1. De ce crezi ca telefoanele din noul lot nu au probleme ?
    Eu urmeaza sa imi schimb telefonul cu unul nou si imi e frica ca nu ma va tine bateria la fel de mult.

Si ca sa ii raspund si "Guest"-ului: Pentru iphone5 va trebui sa astepti pana in luna septembrie a acestui an, este treaba ta ce faci. Ca un sfat, daca vrei sa iti iei iphone4 nu iti recomand sa il iei pe contract ca sa-l poti schimba mai usor cand apare urmatorul model.
    Last edited by Poison; 01-07-2011 at 01:22 AM.

Array Toni's Avatar
    Terminal
    2 x iPhone 4
    Game Center ID
    SimpliQ
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by mircea View Post
    langa logoul apple sta receptorul audio , si de aceea steve vrea il schimbe
    Nah, nu ai inteles tu bine, era un patent al lui Apple in care spuneau ei ca vor sa bage "antena" sub logoul cu marul.
    iPhone 4 32 Gb (Neverlocked) | iPhone 4 16Gb (Orange)

Banned Array
    Terminal
    Versiune de iOS
    5.0.1 ; 5.0.1 ; 1.1.3
    Jailbroken cu
    Sn0wbreeze 2.8
    Orange Romānia
    Game Center ID
    kendo0
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by Poison View Post
    Problema cu antena este una generala ce nu poate fi rezolvata fara modificarea carcasei, iar senzorul de proximitate s-a rezolvat in iOS 4.2.1. De ce crezi ca telefoanele din noul lot nu au probleme ?
    Eu urmeaza sa imi schimb telefonul cu unul nou si imi e frica ca nu ma va tine bateria la fel de mult.
    Păi eu nu am spus mai sus că după primul lot e mai flaw free?Mai sunt probleme, nu doar cu antena şi senzorul de proximitate.Cu antena nu am treabă, nici cu senzoru.Am cu butonul home cānd cānd īl deblochez, apăs butonul home odată nu se aprinde ecranul, mai trebuie să apăs odată să se aprindă, dar problema asta frecventează după bunul plac al telefonului.Să spunem că īnghit problema cu butonul home, nu-s perfecte terminalele.
    Mai am şi cum sim failure.Cānd instalez aplicaţii care cer respring sau reboot, cāteodată telefonul īmi pierde reţeaua.Trec pe mod avion, dau turn off mod avion, īmi dă eroare Sim Failure.Problema asta la fel cu butonul home, se īntāmplă după bunul plac al telefonului.Nu am treabă nici cu sim failure, dau un reboot şi gata, īşi revine la normal, şi numai prea păţesc să-şi piardă reţeaua.
    Apropo, nu toţi au 4.2.1, din diferite motive, de decodare mai ales, deci nu ştiu dacă s-a rezolvat pe 4.1 treaba cu senzorul.Puţini oameni au şi 4.1.Există fel şi fel de pobleme...experiment iPhone-ul ăsta.
    O să te ţină bateria dacă-l īncarci cum trebuie, mă refer dacă-i faci nişte cicluri de īncărcare beton.

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Problema cu antena este una generala, dar se manifesta doar pe conexiune 3G si mai ales cand este semnalul prost. Pe edge sau fara abonament cu trafic de date nu scade nici o liniuta. Tind sa cred ca problema cu butonul home la deblocare tine de soft.
    Pe ios 4.0.2 mi se intampla sa apas pe butonul home si sa dureze aproape 1 secunda pana la aprinderea displayului, pe 4.1 problema a fost putin remediata, iar acum a disparut complet. Cred ca pierderea retelei este de la ultrasn0w. Ai versiunea 1.1 ? In mod normal un restore ar trebui sa rezolve situatia, dar nu stiu daca ai SHSH salvat.

Banned Array
    Terminal
    Versiune de iOS
    5.0.1 ; 5.0.1 ; 1.1.3
    Jailbroken cu
    Sn0wbreeze 2.8
    Orange Romānia
    Game Center ID
    kendo0
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Pe 3G aşa drastic scade semnalul, de parcă ar fulgera cineva telefonul.
    Ai avut şi tu probleme cu butonul Home?E frustrant, bine că nu am dat o sumă exorbitantă pe el să mă zgārii pe ochi.Cred că şi la mine ţine 1 secundă pānă mi se aprindă ecranul.Eşti sigur că poate nu face bine contact butonul?Sper să nu.
    Am ultrasn0w 1.2, dar pot să fac rost şi de 1.1.
    Nu am SHSH, īl am din decembrie, preinstalat cu 4.0.1, deci trebuie să ţin de acest 4.0.1, că dacă mă paşte un restore şi mi se duce baseband-ul, bibelou o să fie.
    Tu, ţi l-ai schimbat?Că am văzut că ai ceva probleme cu butonul Home, cum că nu-ţi apare bara cu aplicaţii cānd dai double tap.

iDevice Master Array boboc's Avatar
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/3

scuze de offtopic, de ce nu primesc notificati pe mail cand cineva scrie intr-un thread la care sunt abonat????
    A man should look for what is, and not for what he thinks should be.—Albert Einstein

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Nu l-am schimbat pentru ca nu au adus modele in service asa cum ziceau. Nu doresc sa il las acolo si sa ridic altul dupa o saptamana, prefer sa sun din cand in cand si cand au, sa ma duc sa-l schimb. Problema mea cu butonul home a fost sesizata atunci cand zaone a pus stirea acum 2 zile si nu mi se intampla decat sa ma duca in prima pagina atunci cand apas de 2 ori foarte repede, dar asta se intampla foarte rar. Am vrut sa ii arat si unui user cft de pe computergames problema, dar nu am reusit . Eu as dori sa-l schimb pentru ca mi-ar place sa dau un telefon folosit 2 luni si ceva pe unul in tipla .

Edit: Sper sa nu gresesc, dar ultrasn0w 1.2 deblocheaza basebandul de ipad, 1.1 si 1.0-1 sunt versiunile care deblocheaza basebandul 01.59.00. Inca odata iti spun, sper sa nu gresesc, iar incercarea ta este foarte riscanta pentru ca necesita 2 restarturi de telefon si nu stii cum ramane blocat in "măr".
    Last edited by Poison; 01-07-2011 at 01:59 AM.

Banned Array
    Terminal
    Versiune de iOS
    5.0.1 ; 5.0.1 ; 1.1.3
    Jailbroken cu
    Sn0wbreeze 2.8
    Orange Romānia
    Game Center ID
    kendo0
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Cashix, ai postat īntr-un topic greşit, problema care o ai tu.Postează la Administrative Area.

LE:Poison, nu mi se pare o problemă gravă īncāt să mergi să le ceri un alt telefon.Īn fond īl ai de doar 2 luni, nu de 6 luni.Rişti să şi primeşti un telefon cu probleme mai mari decāt are telefonul tău actual.Să numai zic de pete galbene pe display, sim failure cum am eu, probleme iar la butonul, ş.a.m.d, ce-i drept, sunt puţine şanse să mai aibă probleme şi lotul ăsta de iPhone-uri. Just a thought.
    Last edited by Tyler; 01-07-2011 at 01:59 AM.

Array Toni's Avatar
    Terminal
    2 x iPhone 4
    Game Center ID
    SimpliQ
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by Cashix View Post
    scuze de offtopic, de ce nu primesc notificati pe mail cand cineva scrie intr-un thread la care sunt abonat????
    Du-te aici http://idevice.ro/forum/profile.php?do=editoptions -> Default Thread Subscription Mode -> Instantly, using email.

Quote Originally Posted by kendo0 View Post
    Cashix, ai postat īntr-un topic greşit, problema care o ai tu.Postează la Administrative Area.
    Nici o problema kendo0, o sa-l mute unul din admini ulterior.

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Am un avantaj ca sunt din Bucuresti, iar service-ul este destul de aproape de mine, nu am nici o legatura cu shopurile. Ma gandesc ca daca primesc un terminal cu probleme, il schimb iar si tot asa . What do you think ?

Array Toni's Avatar
    Terminal
    2 x iPhone 4
    Game Center ID
    SimpliQ
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Am un avantaj ca sunt din Bucuresti, iar service-ul este destul de aproape de mine, nu am nici o legatura cu shopurile. Ma gandesc ca daca primesc un terminal cu probleme, il schimb iar si tot asa . What do you think ?
    Crezi ca or sa vrea sa faca asa ceva?

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Pai am trecut ieri pe acolo ca sa imi incerc norocul. Le-am spus ca am o problema cu butonul home si am citit pe un site ca situatia se va inrautati. Mi s-a spus ca pentru orice fel de problema, telefonul se schimba pentru ca nu exista service de iphone4 in Romania. A venit si un baiat din spate sa imi verifice problema; a pus telefonul la ureche si a inceput sa apese pe butonul HOME, iar apoi a zis: "Se pare ca zgomotul este mai puternic decat de obicei, o sa vi-l schimbam, dar problema este ca nu avem nici un iphone in service". Mi-au dat numarul de telefon de acolo si am plecat. A ramas sa ii mai sun si atunci cand primesc (trebuia azi, dar cica saptamana viitoare) ma duc cu telefonul si mi-l schimba pe loc.

Array Toni's Avatar
    Terminal
    2 x iPhone 4
    Game Center ID
    SimpliQ
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Pai am trecut ieri pe acolo ca sa imi incerc norocul. Le-am spus ca am o problema cu butonul home si am citit pe un site ca situatia se va inrautati. Mi s-a spus ca pentru orice fel de problema, telefonul se schimba pentru ca nu exista service de iphone4 in Romania. A venit si un baiat din spate sa imi verifice problema; a pus telefonul la ureche si a inceput sa apese pe butonul HOME, iar apoi a zis: "Se pare ca zgomotul este mai puternic decat de obicei, o sa vi-l schimbam, dar problema este ca nu avem nici un iphone in service". Mi-au dat numarul de telefon de acolo si am plecat. A ramas sa ii mai sun si atunci cand primesc (trebuia azi, dar cica saptamana viitoare) ma duc cu telefonul si mi-l schimba pe loc.
    Numai sa nu fie din alea refurbished cum fac in america, dar presupun ca aici la noi le dau noi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread