Nu pot sa trimit sau sa primesc invite-uri din Calendarul meu iCloud de pe iPhone.

Am o adresa de mail de forma username@yahoo.com care l-a inceput a fost folosita pt a cumpara in iTunes; mai apoi, mi-am facut si un cont mobile me (nu a fost platit ci a fost din ala pe 30 zile) pe aceasta adresa si acum tot aceasta adresa este contul meu iCloud.

Daca trimit din Calendar un invite catre o adresa de mail care are iCloud, destinatarul nu primeste nici notificare in Calendar, nici email; daca trimit catre o adresa care nu are iCloud, destinatarul primeste email cu invite-ul meu; daca cineva imi trimite mie, eu nu primesc notificare ci doar email.

Am creat ca si test un alt cont de iCloud cu un nou email de forma username2@yahoo.com si acesta functioneaza exact cum ar trebui: cand trimit din Calendar un invite catre o adresa de mail care are iCloud, destinatarul primeste notificare in Calendar, iar cand cineva imi timite mie, la fel, primesc notificare in Calendar.

Am incercat tot ce s-a propus ca si solutie pe site-uri din afara (https://discussions.apple.com/thread...rt=30&tstart=0) dar nimic nu a functionat.

Mai sunt si alti utilizatori romani cu aceasta problema, ne poate ajuta cineva?