Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 36
    VIP Array Protektor's Avatar
    Terminal
    iPad2 wifi
    Versiune de iOS
    6.1
    Jailbroken cu
    fara JB
    Reteaua de telefonie mobila
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/2
    Given: 36/4

0 Not allowed! Not allowed!

The New iPad – iata tot ce trebuie sa stii despre noua tableta a companiei Apple

"Nu fura !...Guvernul nu agreaza concurenta...!"

Proaspat posesor de iDevice Array
    Terminal
    iPad 3 32 GB Wi-fi + 4G White
    Versiune de iOS
    iOS 5.1.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 2.0
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

cica se incalzeste ca dracu dupa 2-3 ore de rulare si iti arata un screen ceva.. de genul " ca sa nu-ti crape tableta-n patru, trebuie sa o inchizi." si se inchide singura. alta problema e ca nu o poti incarca la usb 2.0, pt k bateria e mai puternica decat cata energie iti ofera portul usb 2.0, mai bine incerci cu un usb 3.0 sau la priza. plus ca nu o poti folosi atunci cand o incarci. un fel de 2 feluri. un fel de iFailed...

iDevice Master Array
    Terminal
    4 /32 GB
    Versiune de iOS
    ios 5.1.1
    Jailbroken cu
    Absinthe
    Orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

puteau sa faca treaba asta de la ipad 2,dar am impresia ca incep sa se lalaie cu tehnologia care o implementeaza,iar buba e ca exact cind aduc ceva nou sc๎rțโie in alta parte...hai sa vedem ce se intampla cu noul iphone din toamna/iarna...degeaba domina momentan piata de vanzari si le bubuie cotele la bursa,fara Steve incep sa fie un balon de sapun,treaba e cind se sparge?

Terminal
    iPhone4, iPad3, iPhone5, iPad Mini, MacBookAir 11"
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by Segelino View Post
    cica se incalzeste ca dracu dupa 2-3 ore de rulare si iti arata un screen ceva.. de genul " ca sa nu-ti crape tableta-n patru, trebuie sa o inchizi." si se inchide singura. alta problema e ca nu o poti incarca la usb 2.0, pt k bateria e mai puternica decat cata energie iti ofera portul usb 2.0, mai bine incerci cu un usb 3.0 sau la priza. plus ca nu o poti folosi atunci cand o incarci. un fel de 2 feluri. un fel de iFailed...
    Eu am cumparat ieri una pt fiica-mea si, cu tot respectul, trebuie sa contrazic cam tot postul de mai sus: incalzirea e absolut rezonabila (fii-mea se joaca cu ea pe pat, deci ar trebui sa friga si nu e cazul), nu a dat nici o gherla dupa multe ore de joc intens, se poate folosi fara probleme in timpul incarcarii la priza si, (experimental) chiar in timp ce scriu, e cuplata si se incarca de la portul USB al MacBookAir-ului de pe care postez. Ca o precizare suplimentara, in scop de testare, laptopul nu e cuplat la priza si totusi tableta creste in procentul bateriei (tocmai a urcat un procent in timp ce scriam). Nu spun ca asta e o solutie de lucru (sa tragi curent din laptop) dar nu mi se pare corect sa afirmam, cu titluri de sentinta, aspecte neverificate.

Terminal
    Versiune de iOS
    iOS 5.1.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 2.0
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

eu am scris din auzite. am fost la emag si am rulat putin o tableta. se incalzea ceva mai tare decat ipad2. daca zici k ti-ai cumparat una, zi-mi te rog cat timp iti ia sa incarci bateria.. de la 0 - 100% ? si daca ai probleme cu wireless-ul?... vreau sa achizitionez si eu o tableta si nu stiu de care sa iau ..ipad 2 sau 3..

Terminal
    iPad2 wifi
    Versiune de iOS
    6.1
    Jailbroken cu
    fara JB
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down

E clar ca 3.

Terminal
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Nu stiu exact cate ore i-au trebuit pt ca nu am calculat dat pot sa-ti spun ca am pus-o la incarcat in jur de 11 seara (avea cam 12% in baterie) si dimineata la 6 era la 100%. Nu pot insa sa spun ora exacta la care era in 100%.
    Wireless OK, acasa am un Linksys E4200. Semnalul variaza de la 3 la 2 linii si inapoi. Pusa langa iPhone4, ambele se comporta la fel in privinta variatiei de semnal, deci nu pot sa spun ca ar avea tableta vreo problema.
    A dat jos si instalat un joc de aprox 300 de mega in cateva minute, mai rapid decat iPhone-ul, dar asta probabil datorita instalarii mai rapide.
    Caldura e mai pregnanta in zona mainii stangi (in pozitie verticala), dar nu e exagerata. Nici o secunda nu am avut senzatia de fierbinte. Cald da, dar nu fierbinte si nu cred ca s-ar putea bloca din cauza temperaturii. Este calda dar nici pe departe cat MacBookAir-ul de pe care scriu. Iar la cat s-a jucat fiica-mea pe ea in 2 zile, ar fi trebuit sa bubuie de mult...

Daca aveai iPad2, sincer nu cred ca ar fi meritat sa dai banii pe iPad 3. Daca nu, atunci iPad3 all the way. Ecranul e ceva absolut senzational. Am un MacBookAir de 11" si deja mi-e sila de ecranul lui...
    E ca la iPhone4S: l-au gandit ca inlocuitor de iPhone3. Asa si aici: inlocuitor de iPad 1 sau prim Ipad.

O chestie ciudata despre care am scris deja: nu ma pot loga la forum de pe iPad, zice mereu "incorrect password", dar nu e din vina tabletei pt ca la fel patesc si de pe iPhone. O fi ceva cu modul de scriere din iOs, nu stiu. Astept un reply de la moderatorii forumului.
    Daca ma loghez de pe Mac e OK.
    Last edited by Danmarc; 03-26-2012 at 08:31 PM.

Terminal
    iPad2 wifi
    Versiune de iOS
    6.1
    Jailbroken cu
    fara JB
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down

Nu are de ce sa nu meargă, eu mă loghez si cu iPhone si cu iPad si nu sunt probleme, dar daca poți da-mi un mesaj pe PM cโnd vrei sa faci asta sa vedem ce problema e. Scuze de offtopic, discutam pe PM sau mess.
    P.S. Vedeți pe www.idevice.ro ca e un review făcut de Zaone. Pe mine nu m-a convins dar e interesant.

Terminal
    Versiune de iOS
    iOS 5.1.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 2.0
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

am avut iphone 4 si l-am vandut, acum am un 4s. stiu diferenta ecranului si stiu si ca 4s se incalzeste ceva mai mult decat 4. ipad nu am inca dar strang bani, sper in vreo 2-3 luni sa imi iau. daca la caldura, chestiunea e variabila, la wireless unii au probleme de la soft, in privinta incarcatorului..sper sa puna si ei la dispozitie incarcatoare de 15-20 W (ipad are de 10 W, iphone de 5 W).

Terminal
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by Protektor View Post
    Nu are de ce sa nu meargă, eu mă loghez si cu iPhone si cu iPad si nu sunt probleme, dar daca poți da-mi un mesaj pe PM cnd vrei sa faci asta sa vedem ce problema e. Scuze de offtopic, discutam pe PM sau mess.
    P.S. Vedeți pe www.idevice.ro ca e un rewieu făcut de Zaone. Pe mine nu m-a convins dar e interesant.
    Scuze de off-topic. Ai PM. Tocmai am mai incercat o data si e la fel.
    Ca sa nu fiu off-topic (si pt ca nu am mess), poate ne mutam pe topicul cu "Probleme logare" din aria administrativa.

Terminal
    iPad2 wifi
    Versiune de iOS
    6.1
    Jailbroken cu
    fara JB
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Eu nu am probleme cu ๎ncălzirea, de abia dacă simt ceva,si asta după o utilizare intensa. Ce mă deranjează insa este faptul ca ecranul meu are o tenta galbuie, problema semnalata de mulți alți utilizatori pe alte forumuri. Adică afiseaza culori mai calde, o ușoară decolorare in sensul ca albul pare un pic galbui.Vreau sa știu dacă mai are cineva aceasta problema si dacă da ce o sa faceți, returnati tableta si sperati sa nu nimeriti alta la fel? Din cโte am ๎nțeles e un fel de loterie in a nimeri ecranul cel bun, se presupune ca ar fi de fapt vorba de adezivul cu care este prins ecranul si ca in timp aceasta problema va dispărea . Voi ce credeți?

Terminal
    Versiune de iOS
    iOS 5.1.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 2.0
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

eu inca am dileme, dak sa mi iau ipad 2 sau 3. ce m-ar interesa este, dak poti sa mi zici, cat te tine o incarcare totala a bateriei.. in jur de 0% pana la 100% ? zic unii ca 7-8 ore, mi se pare foarte mult.. ms.

Terminal
    Versiune de iOS
    iOS 5.1.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 2.0
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

rectific, cat te tine sa incarci bateria de la aprox. 0% pana la 100% ?

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Cam 6-7 ore durează incarcarea pentru ca bateria e cu 70% mai mare pentru a suporta retina display-ul si noul procesor. Dar problema mea nu e asta, e faptul ca ecranul are o tenta galbuie. Pana si pe YouTube se poate observa la aproape fiecare review diferența dintre acesta si iPad 2 in sensul ca cel din urma afiseaza culoarea albă cum trebuie.

V.I.P. Array mikeru's Avatar
    Terminal
    iPhone8+ / iPhone6s
    Versiune de iOS
    iOS 11.4.1
    Jailbroken cu
    -
    Orange
    Game Center ID
    n-are
    Feedback Score
    8 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 113/10
    Given: 149/0

du-l la garantie. sau acceptă ce-am auzit din folclor, anume că ”va trece”.
    /m.r.
    ți-a fost de folos răspunsul meu? apasă steluța din stโnga și spune-mi asta

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

ฮnseamnă ca si Zaone e din folclor ca mi-a zis ca in 3-7 zile va trece. Pana la urma cum e, are sau nu Zaone dreptate? Mi-a zis ca e de la lipiciul cu care a fost prins digitizerul.

Terminal
    iPad2 wifi
    Versiune de iOS
    6.1
    Jailbroken cu
    fara JB
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down

Pai noi de unde sa stim daca Zaone are sau nu dreptate, nu suntem Mafalda si nici el nu e. Asteptam feedback de la tine.

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Pai nici eu nu zic ca e doar am pus o ๎ntrebare, insa răspunsul lui a fost categoric, nelasand loc de alte interpretări, in sensul ca trebuie sa aștept 3-7 zile. Apoi l-am ๎ntrebat de unde știe acest lucru si nu mi-a răspuns. Am vrut sa vad dacă se bazează pe ceva ca așa, de pe alte forumuri pot sa citesc si eu, iar acolo părerile sunt impartite, unii zic ca adezivul e de vina, alții zic ca nu. Pana la urma cum e, știe cineva sa ๎mi răspundă?

Terminal
    iPad2 wifi
    Versiune de iOS
    6.1
    Jailbroken cu
    fara JB
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down

Andrei, revenid la lucruri serioase; eu nu stiu sa raspund ca nu am un astfel de ipad. Zaone stiu ca are si poate ca si el a avut problema asta, dar mai asteapta sa vezi si raspunsurile altora care au acest idevice si nu te lua dupa "parereristi". Eu daca as fi avut vre-un dubiu fugeam cu el la garantie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)