Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 4 of 4
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/2
    Given: 0/0

-2 Not allowed! Not allowed!

Defect de fabricatie iphone 4s ajutor va rog!!!

Salut,daca ma puteti ajuta va rog..problema mea suna in felul urmator:in data de 25 februarie am achizitionat un iphone 4s,nou, de la orange.telefonul a venit cu un defect de fabricatie care consta intr-un punct (ciobitura)vizibila si deranjanta SUB sticla,pe banda neagra din partea de sus a telefonului.initial nu l am vazut pentru ca am aplicat o folie mata inca din prima zi.dupa doua saptamani am luat folia jos si am constatat acel punct deranjant sub sticla telefonului...am dus telefonul la orange dupa doua saptamani,mi s a facut o constatare de catre un angajat orange,mi a confirmat defectul,a trimis telefonul in service dupa care a venit cu o foaie pe care scria mare,defect neconstatat! este nasol sa iti constate defectul in shop iar in service sa rada de tine...am luat legatura cu protectia consumatorului,inca nu am primit un raspuns.rugamintea mea este,ma poti ajuta sau indruma spre un contact/email catre apple usa sau romania?am intrat pe siteu lor dar sincer mi am prins urechile acolo....am butonat siteu lor cateva ore si n am rezolvat nimic..( va rog frumos sa ma aiutati si pe mine cumva! va multumesc frumos,Florin

Sent from my iPhone

Proaspat posesor de iDevice Array ss2k's Avatar
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    Given: 0/0

-1 Not allowed! Not allowed!
    ISTYLE BANEASA Premium reseller

SOS. BUCURESTI-PLOIESTI NR. 42 D
    BANEASA SHOPPING CITY, FIRST FLOOR, UNIT 144,
    013696 - BUCUREȘTI
    Tel. +40-314-252856

ISTYLE NATIUNI
    BD. NATIUNILOR UNITE NR.4, BL.107A
    SECT. 5
    050122 - BUCUREȘTI
    Tel. +40-21-316 1071

http://www.apple.com/uk/buy/locator/...66&gCountry=RO

http://www.istyle.ro/

http://www.apple.com/ro/support/

sper sa te ajute.
    Last edited by ss2k; 04-04-2012 at 04:27 AM.

iDevice senior Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 12/4
    Given: 0/2

0 Not allowed! Not allowed!
    daca cioblitura este inauntrul telefonului, pur si simplu cere o foaie de reclamatie si completeazo, dupa care trimiteo si la apple si ai sa vezi cum iti dau altul nou fara discutii, daca acel punct este in afara nu ai ce face se va considera neglijenta si nu iti va fii luata in considerare nici un tip de reclamatie sau garantie.
    .................................................. .......................................
    ( daca nu ai nevoie urgent de el, punei si tu un incarcator puternic sa se arda si trimitel la garantie, daca baietii lucreaza cu apple oficial til schimba, daca nu til repara )

iDevice senior Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 12/4
    Given: 0/2

0 Not allowed! Not allowed!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread