Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 5 of 5

Thread: Overheating

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Overheating

Salutari. Acum doua zile am incarcat terminalul (iph 4) la o cunostinta acasa, cablul fiind original de iPod dar partea care intra in priza era de la un Sony Ericsson. Cand am ajuns acasa, telefonul s-a incins pur si simplu, din nimic, pana la un nivel in care era incomfortabil sa-l tin in mana, in partea din stanga sus (cum te uiti la spatele telefonului - in jurul camerei). Pot spune ca ala era 'epicentrul'. Am verificat crezand ca e bateria si am vazut ca acolo defapt ar fi procesorul. Nu mai zic ca nu incarca mai mult de 5-10 si cat incarca (30% maxim) se descarca in minute. I-am dat restore in ideea de al duce la garantie dar am niste intrebari mai intai.. Am precizat de acea incarcare pentru ca ma gandesc ca aia ar putea fi sursa problemei (desi nu era prima oara cand il incarcam acolo). Cu incalzitul am mai avut probleme, ca stateam cu el la incarcat si vorbeam pe skype, si se mai incingea, dar nu pana la niveul in care sa am o aeroterma cu display.

A mai intampinat cineva astfel de probleme? Le-a rezolvat cumva fara sa tarasca telefonul prin tot felul de servisuri? E in ideea ca eu nu mai stiu sigur daca am garantie, am luat telefonul pe firma prin cineva si nu am primit nicio 'garantie' in mana, foaie anume. De prin auzite stiu ca telefoanele au o garantie ele, de un an sau ceva de genul (apple care like?). Daca-l duc la iStyle beneficiez de acea garantie imaginara? Telefonul e luat prin Cosmote.

Multumesc

V.I.P. Array mikeru's Avatar
    Terminal
    iPhone8+ / iPhone6s
    Versiune de iOS
    iOS 11.4.1
    Jailbroken cu
    -
    Reteaua de telefonie mobila
    Orange
    Game Center ID
    n-are
    Feedback Score
    8 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 113/10
    Given: 149/0

daca e luat din romania, istyle nu ti.l accepta, trebuie dus la serviceul Cosmote
    /m.r.
    ți-a fost de folos răspunsul meu? apasă steluța din stānga și spune-mi asta

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Dar iStyle in sine nu au service? Contra cost, la asta ma refer. La Cosmote daca nu fac rost de garantie in sine/factura, vreo foaie/copie ceva nu o sa fac nimic..

V.I.P. Array mikeru's Avatar
    Terminal
    iPhone8+ / iPhone6s
    Versiune de iOS
    iOS 11.4.1
    Jailbroken cu
    -
    Reteaua de telefonie mobila
    Orange
    Game Center ID
    n-are
    Feedback Score
    8 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 113/10
    Given: 149/0

nu știu ce să zic.. scrie-le.

īncearcă și Noumax. au același statut ca și iStyle.
    /m.r.
    ți-a fost de folos răspunsul meu? apasă steluța din stānga și spune-mi asta

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

S-a rezolvat. Se pare ca ceva anume (nu stiu ce, dar cred ca e in urma unui backup) baga iCloud-ul intr-un loop. Ca si la PC-uri, tinea procesorul in 100% -> se incingea ca dracu. Reset all setings, setat ca device nou, am vazut ca si-a revenit. I-am dat reset iar dar acum cu backup-ul de pe cloud. Am vazut ca merge si asa, erase all media -> jailbreak -> backup cloud si e ca nou. Mi se pare putin caldut in coltul camerei, dar ramane de vazut in urmatoarele zile. Cred ca puteti inchide thread-ul, am postat doar in caz ca se mai loveste cineva iar de problema, sa nu-si sparga creierii ca mine.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)