Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 28 of 28
    iDevice senior Array dmoomd's Avatar
    Terminal
    IPHONE 4 16G
    Versiune de iOS
    ios 5.1.1
    Jailbroken cu
    redsnow
    Reteaua de telefonie mobila
    ORANGE
    Game Center ID
    DMOOMD2012
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/1
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!
    Scuze de off: supertare ,in fiecare zi inveti ceva nou despre MAR
    I`m not perfect but i`m limited edition

Proaspat posesor de iDevice Array
    Terminal
    rMBP(i7, 8GB, SSD), iPhone (2buc), iPad 3
    Vodafone si Orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 2/0

1 Not allowed! Not allowed!
    Poate ar trebui sa spuna cineva ca deblocarea nu se poate face oficial decat in baza unei dovezi de proprietate al respectivului mac. Asta este si scopul blocarii mac-urilor declarate furate/pierdute.
    Si inca un lucru pe care nu-l spune nimeni, chiar daca se reuseste deblocarea codului PIN prin diverse metode neortodoxe, el tot ramane in baza de date ca fiind furat/pierdut.

Moderator Array apple.center's Avatar
    Terminal
    iPhone 6 Plus
    Versiune de iOS
    iOS 10.2
    DigiMobil
    Feedback Score
    2 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 133/7
    Given: 47/7

Cine ramane in baza de date @Mario cu siguranta cineva trebuie sa spuna!

Serial-ul? adresele mac?

In alta ordine de idei, fie ca sunt spuse fie ca nu, rezultatul este acelasi fascinatia chilipirului va ramane!

Terminal
    iPhone,iMac,Macbook Pro
    Orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0

Quote Originally Posted by apple.center View Post
    Cine ramane in baza de date @Mario cu siguranta cineva trebuie sa spuna!

Serial-ul? adresele mac?

In alta ordine de idei, fie ca sunt spuse fie ca nu, rezultatul este acelasi fascinatia chilipirului va ramane!
    Macurile se identifica online dupa MAC adress, serial nr. laptopului contine implicit adresa mac si alte detalii despre aparat.
    Oficial deparolarea se face de catre Apple pe baza serialului.
    La modelele mai noi dupa 2006 nu mai merge nici o varianta facuta in "casa" scos rami,bateria(de bios),combinatii de taste sau mai stiu eu...
    ...cu o mica precizare sunt mai multe feluri de blocare/parolare pe mac EFI/OS/Cloud...
    Service aparatura electronica/IT
    iMac,iPod,iPad,Macbook,Mac,Cinema
    Apple,Bose,Altec Lansing,Logitech,Sony,Magnat,
    Loewe,Beats,Jambox,Samsung,
    Hp,Dell,Toshiba,IBM, Lenovo,Packard Bell

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0

salutare baieti eu sincer am incercat o varianta personal aveti video atasat si a mers perfect . http://www.youtube.com/watch?v=WZhT6MWXFP8. am facut comanda pe ebay si mi-a venit tool cu tot, asta dupa ce am incercat sa explic tuturor ca mac-ul este al meu doar ca am pierdut factura si nu mai stiam pin-ul ceea ce nu e ceva anormal sau iesit din comnum in zilele noastre. faci curat in casa iti arunca femeia actele etc ... ce faci cumperi alt mac ?? ca nu il decodeaza bucurestiul sau mai stiu eu cine ... in fine puteti incerca varianta din youtube garantez 100% ca functioneaza doar ca dureaza cam 10 zile delivery si trebuie platit inainte. stima.

Terminal
    rMBP(i7, 8GB, SSD), iPhone (2buc), iPad 3
    Vodafone si Orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 2/0

Un duplicat al facturii ramane la magazinul de unde se cumpara marfa.
    Cu putina bunavointa din partea firmei care a vandut produsul, factura respectiva poate fi gasita si copiata, tot ce trebuie sa stii este (macar) data aproximativa la care a fost emisa si numele persoanei sau firmei care a facut plata.
    Alta varianta ar fi un extras de cont de la banca, un alt punct de plecare in obtinerea documentelor necesare (acolo apare data, suma si numarul tranzactiei), date care pot fi folosite ulterior de vanzator pentru a identifica factura.
    Si sa fim seriosi, nu cred ca mai exista vreo firma care vinde produse Apple fara a avea (cel putin) un sistem informatic de urmarire a vanzarilor. Iar acolo se gasesc toate informatiile necesare.
    Personal sunt de acord cu politica Apple de a nu debloca device-urile pentru care nu poti dovedi in nici-un fel ca sunt proprietatea ta, asa se mai descurajeaza furturile.

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

La solicitarea acordării garanţiei pentru un produs comercializat va fi necesar sa prezentaţi produsul cu TOATE accesoriilor cu care s-a livrat, precum şi ambalajul original īn cazul īn care rezolvarea garanţiei implică īnlocuirea produsului. Lipsa accesoriilor şi/sau a ambalajului atrage penalizarea cu 10% din valoarea actualizată a produsului īn cazul īn care se impune restituirea contravalorii produsului. De asemenea produsul trebuie īnsoţit de :
    a) factura fiscală īn original ;
    b) certificatul de garanţie ;
    c) o menţionare scrisă a defectului reclamat.
    Lipsa unuia dintre actele prevăzute la punctul a) sau b) anulează obligaţia noastră de a asigura garanţia.

ps: cam asta e treaba ...

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

O solutie testata:

Pentru modelul 1237 cu EFI blocat se poate rezolva prin schimbarea efectiva a EEPROMULUI de EFI de la o placa defecta fara PW si totul e OK. Am inteles ca este valabil si la modele mai noi. Cipul are 8 pini se gaseste sub placa (pe verso la cupla de service la marginea opusa la cooler). BAFTA la toata lumea
    Quote Originally Posted by existeinz View Post
    Salut , dupa 2 zile de cautari pe google , nu gasesc solutie la problema mea .sa va povestesc :
    Vine ziua iubitei in cateva zile , si acum daca latpop`ul ei a murit , m-am gandit acu 2 zile sa incep sa caut un macbook air ieftin , si dai si cauta si suna la baieti dupa net si dupa am inceput sa sun la casele de amanet din tot bucurestiul (mereu au ei ceva la vanzare ieftin ) si am gasit un MBA destul de ok , doar o lovitura mica pe el .singura problema era knd il aprindeam atunci pe loc ramanea la logo`ul de la apple si arata k incarca intruna , am crezut k ii dau doar un reset de PRAM sau NRAM sau cum i-o zice ,si ii instalez din nou os`x`ul si rezolv problema .cum am ajuns acasa la Calarasi , hai sa ma apuc de treaba sa instalez os`x`ul ,am un dvd extern si un dvd original snow leopard , cand apas tasta OPTION sa fac boot dupa dvd , surpriza , mi-a aparut un lacat sa bag o parola pe kre bineinteles nu o stiam .
    Sun la baiatul d la casa d amanet il intreb d parola , bineinteles k baiatul nu o stia , a zis k se uita dupa contractu de amanet sa sune fostul proprietar , azi am stat si stat , si dupa cateva telefoane date iar baiatului d la amanet sa vad dak a reusit sa dea d ex`proprietarul mba`ului , imi zice k are intruna tel inchis.

Am inceput sa turbez de nervii , am incercat toate variantele posibile , nu merge nici sa fac boot , nici sa fac reset la pram folosind combinatie d taste , am facut reset la smc tot degeaba , nici command + s sa intru in single user mod nu merge .Va rog mult dak stiti vreo rezolvare la problema mea sunt mai mult dekt fericit sa platesc , dak nu gasesc solutie trebuie sa merg la Noumax sa mi`l faca ei , lucru kre sigur e mai scump dekt un sfat de la niste baietii mai destepti dekt mine .
    Va rog mult dati`mi o mana de ajutor .

P.S.: rami sunt lipiti de placa de baza la macbook air , asa k sa scot sau sa adaug rami sa se resetez pram nu e o solutie .
    Va multumesc anticipat !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)