Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 49
    iDevice Master Array
    Terminal
    iMac 2012 21.5, iPhone 5 32 GB WHITE, iPad 4 WIFI only 64 GB
    Versiune de iOS
    iOS 6 , Mountain lion 10.8.2
    Jailbroken cu
    Stock iOS
    Reteaua de telefonie mobila
    Vodafone
    Game Center ID
    Trefla0874
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!
    Iti iei un telefon dupa necesitatile tale si dupa buget...dar aia care compara ultimul iPhone cu o pocnitoare de Android la 200 de lei apoi cu aceei oameni nu ai ce discuta pentru ca sunt incuiati la minte

iDevice Master Array 1nightwish's Avatar
    Terminal
    iPhone 5 64GB / iPad Mini 16GB / iPod nano 7g 16GB
    Versiune de iOS
    iOS 7.1.1
    Jailbroken cu
    Fara JB
    Bouygues Telecom
    Game Center ID
    Dr.Cipry
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0

Eu am avut numai neplaceri cu apple si a venit timpul sa renunt la acest brand si sa ma orientez, ca tot vreau de ceva vreme, spre Note 2.

2 iPaduri trimise in garantie, un iPhone 4S cu componente interne arse ( bluetooth, wifi si 3g ) cred ca mi-e suficient.

Toata lauda pentru stabilitatea iOS, pentru retina ecran, dar componentele interne sunt de rahat. Cel putin wifi este ultima chinezarie posibila, sa ai viteze mari trebuie sa configurezi routerul cu criptare WEP, cu celelalte iti ia din viteza simtitor ( testat pe 3 routere ), range-ul de 2 ori mai mic ca la alte device-uri.

O caruta de bani aruncati pe produse apple ca sa ma trezesc cu ele "terminate". Nu stiu daca la alte marci de telefoane, forumurile sunt asa pline cu probleme cum sunt aici, dar fiabilitatea produselor apple lasa rau de dorit si dupa experienta proprie traita, nu merita "investitia".

Degeaba device-urile apple la exterior sunt de calitate fata de competitorul lor direct samsung, la interior problema se schimba.

Nu ma identific cu brandul, ma identific cu produsul care imi satisface nevoile si de care pot fi multumit.

Sent from  New iPad using Tapatalk
    Last edited by 1nightwish; 12-31-2012 at 03:41 AM.

Proaspat posesor de iDevice Array
    Terminal
    Iphone 4
    Versiune de iOS
    iOS 5.1.1
    Orange RO
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

salut, am citit cu atentie acest topic, de foarte mult timp astept un topic de genul mai ales pe acest blog/forum caci isi fac veacul multi apple fan boys, care nu vad altcv decat apple, orice ar scoate ei, ori cat de bune/slabe sunt modelele scoase, ei tot apple sustin pana la moarte, asadar as incepe sa enunt experienta mea din anul ce tocmai a trecut, experienta dobandita prin schimbarea a 14 telefoane, da intr-adevar ma plictisesc repede de un telefon si mereu vreau o schimbare, sunt genul de om "think different"... totul a inceput de prin luna ianuarie si au urmat in ordine:

1]Nokia c3 - pana la acest tel am mai avut telefoane primite ocazional de la parinti, cand si le schimbau ei, sincer sa fiu chiar nu ma pasionau si nu aveam de ce sa le schimb, acesta a fost ca o schimbare, mi l-am luat nou din magazin si eram foarte multumit de el(aspect, taste multe, diverse functii sociale etc), pana cand am vazut androidul si mi-am dat seama ca nu pot face mare lucru cu c3 fata de un tel cu un android, asa ca am zis sa-l schimb la scurta vreme

2]LG Optimus GT540 - l-am avut pe alb, mi s-a parut raiul pe pamant, puteam face aproape orice, os super prietenos si complex fata de symbianul de pe c3...toate bune si frumoase pana am inceput sa-mi pun jocuri pe el si totodata sa remarc ca lipsa multitouchului il facea aproape inutil, mai ales ca eram foarte incantat ca pot sa ma joc pe un tel ca pe un pc, si nu orice fel de jocuri, ci jocuri 3d, shootere, rpg-uri etc... am decis sa-l schimb si sa-mi iau ceva cu multitouch si ecran ceva mai mare

3]Iphone 3GS 16gb - acesta intr-adevar a fost, este, si va ramane inca ceva vreme un telefon mediu perfect privind raportul calitate/pret .. la un pret de 400-550 ron pe forumuri, telefonul asta intr-adevar ruleaza absolut orice, jocuri, aplicatii etc fara sa "cada in fund"....m-am bucurat de fiecare clipa petrecuta cu el in mana, partea proasta era ca nu prea ma tinea bateria....asa ca l-am schimbat si pe acesta, dar nu pt ca nu eram multumit de el, ci pt ca simteam nevoia de o schimbare cu un telefon mai mare, mai potent

4]HTC Desire HD - cu un mic noroc, am prins un tip cu nevoie de bani pe forumul din orasul meu, si l-am luat la pret de chilipir, aproape de jumatea valorii sale... multe nu sunt de spus despre el, nu e un telefon care sa-ti sara in ochi...intr-adevar ecran mare (4.3 inch) interfata super frumoasa/animata etc (htc sense), androidul foarte prietenos, imi luam orice joc si-l puneam foarte repede pe tel, ecranul mare era splendid in gaming, doar ca uneori aveam freezuri la touchscreen in jocuri, iar problema asta am intalnit-o la mai multe DHD, nu numai la al meu... o alta problema ce nu-mi placea era grosimea/greutatea telefonului ... cca 12 mm grosime si vreo 165 de grame ceea ce e cam incomod cand stai in pat si il ti deasupra ta, iti amortesc mainile... dar sa nu neglijam totusi camera de 8 cu blitz dublu ce facea poze noaptea de ziceai ca-i ziua, cei 768 mb ram, ce batea restul telefoanelor de nivelul lui caci aveau doar 512 mb majoritatea, oricum cn zice ca nu e mare difereta, se inseala, se simteau foarte multein jocuri , aplicati etc ...un alt mare plus ce mi-a placut la el e ca avea ledul pt notificari, cand primeam msg pe mess/fb/mesaj/etc imi licurea ledul deasupra displayului si ma antetiona, ceea ce era super

5]S.E. Xperia Arc - categoric cred cel mai bun telefon per total dintre toate care le avusesem, subtire, usor, interfata frumoasa, bravia engine, se misca bine, camera mare etc, perfect multumit dar cu toate astea l-am schimbat si pe acesta

6]Iphone 4 16 gb Gevey - da, desi mi-a placut mult arc-ul si nu aveam motive sa-l dau, n-am fost niciodata indiferent la i4 care parea sa fie un telefon de pe alta planeta ca design cand il vedeam la amici/tv/pc etc .. cu putin noroc am prins un schimb pe schimb cu arcul si mi-am luat i4... abosul multumit de el din toate punctele de vedere, m-am bucurat din plin de el vreo luna si probabil ca-l pastram multa vreme, dar ghinionul face ca la un meci de fotbal pe ciment l-am tinut in mana pt cateva min asteptand un apel, si tocmai atunci mi-a sutat din greseala un prieten cu mingea fix in mana si l-am scapat cu fata in jos.. evident paguba totala pe fata -> r.i.p

7]LG Optimus Black - am gasit asa spart cum era sa-l dau pe acest optimus black impecabil, mm e relativ ok ca un smartphone, dar nu pt mn, avea hardware slab, jocurile dadeau freeze uneori, fps mic etc .. am incerc sa-l schimb dar nu prea gaseam, lumea se cam fereste de LG

8]Samsung Omnia 7 - nu eram adeptul windowsului pe telefoane, dar am zis sa incerc din moment ce era singura oferta de schimb care o primisem, si s-a dovedit o miscare proasta pt ca mai apoi cand sal schimb iar lumea nu vroia wm si a trebuit sa scad foarte mult din pret... plusuri: interfata simpatica, ecran super amoled, bateria ma tinea cel mai mult 5 zile cu vorbit/net/muzica/poze/butonat (gratie power saver ce mergea sa-l activez de la 100%, nu ca la alte telefoane abea pe la 30%)... minusuri:grosimea si greutatea, era ceva gen iphone fara mass storage, la fel ca la iphone trebuia sa pun totul cu un program ca itunesc etc

9]Iphone 4 (mort) - cea mai proasta miscare posibila, din dorinta sa scap de omnia7, am gasit sa-l schimb cu un i4 "inchis si nu se mai deschide de la o resoftare" ... desi stiam ca nu se pot face mari minuni la el si cunoscand deja binisor marca si problemele ei, totusi am zis sa il iau si sa incerc, nu am reusit nimic si am cautat cu disperare sa-l dau

10]S.E Xperia x10 - un tip incantat la fel ca mn a crezut ca poate face minuni si a zis sa incerce, not bad ...x10 e foarte slab ca hardware, se misca greu, e butucanos etc ... plusurile lui ar fi ecran de 4 inch si camera de 8mp si cam atat

11]Iphone 3GS 16gb - gasind un schimb pe schimb am revenit la vechea dragoste, micutul 3gs ) care nici de data asta nu m-a dezamagit si mi-a fost foarte util pana cand am gasit ceva venituri pt un nou tel

12]LG Optimus L7 - serie noua, tel nou, super finut, fashion (l-as clasa pe locul 2 ca design dupa i4) , singurul dezavantaj era hardware-ul cam slabut pt gaming sau aplicatii ce necesita hardw mai bun, per total destul de multumit de el, dar totusi am cautat altcv

13]HTC Sensation - clar cel mai bun telefon ca hardware pe care l-am avut, nimic de spus, nimic de reprosat, ecran,camera, ram etc, a fost bestial

14]Iphone 4 16gb - in ultimele zile ale lui decembrie am zis sa-mi fac un cadou si am revenit la stilatul i4, pe care am zis sa-l pastrez cat pot de mult, caci e un tel care arata frumos, se misca excelent, are hardware bun, o platforma stabila etc

per total analizand toate telefoanele pe care le-am avut pot spune ca:

Windows:
    - plusuri: interfata atractiva, altcv fata de android/ios/symbian care arata in mare masura la fel, consuma putine resurse, autonomie baterie mare
    - minusuri: telefoanele cu wm au deobicei hardware destul de slabut si se simte in jocuri/aplicatii, marketul foooarte slab, acelasi sistem ca la iphone folosind zune( ca itunes) sa-ti pui diferite chestii pe tel, si acelasi os relativ limitat fara mass storage

iOs:
    - plusuri: simplitate, stabilitate, interfata proprie inconfundabila, stil, consuma putine resurse
    - minusuri: monotonie de ani de zile, lipsa unui "desktop"(ca la android) multe updateuri cu widgets sau altele care defapt sunt puse pe android deja de ceva timp ( vezi bara de notificari etc), ecrane mici pe iphoneuri, goana dupa bani a celor de la apple care stau numai prin tribunale si mai au putin si pun brevete de inventie si pe butonul de power/numele de smartphone sau mai stiu eu ce

Android:
    - plusuri: mass storage(adaugi/stergi foarte usor orice de pe tel, funtionand ca un stick cand il conectezi la pc), multe aplicatii in market, os customizabil, multe theme etc, primeste des updateuri, foarte bun per total
    - minusuri: consuma mult din hardware si mai da crash uneori

Ca o idee centrala, am avut destule telefoane anul trecut ca sa-mi fac o idee, android best, dar momentan probabil din monotonie, prefer al meu stilat i4

ps: sper ca micul meu review sa ajute pe cei de pe forum in alegerea unui alt telefon/os sau in achizitionarea unui tel secundar pe langa idevice
    ps2: nu ma "fugariti" ca am scris prea mult ) desi mai aveam multe de spus dar putem discuta si pe privat daca cnv are intrebari , cn nu are rabdare, poate da skip postului meu, numai bine !

iDevice Master Array yoyomic's Avatar
    Terminal
    IPhone 5 WHITE 64GB
    Versiune de iOS
    iOS 6.1.4
    Jailbroken cu
    No jailbreak
    ORANGE RO
    Game Center ID
    y0y0mic@yahoo.com
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

nu sunt fan ipad, ipod si tot ce incepe cu i, dar pot sa zic ca iphone 5 le are pe toate

Moderator Array OXXO's Avatar
    Terminal
    A1778
    Versiune de iOS
    iOS 10.3.3
    Jailbroken cu
    fara JB
    Vodafone
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 35/2
    Given: 15/0

Interesant review-ul ovidake, cred ca cel mai important in alegerea telefonului potrivit este si ceea ce astepti de la el, dupa cum spuneai mai sus: unul e mai stilat, altul tine mai mult bateria, etc (avantaje si dezavantaje)... cred ca telefonul perfect pentru o anumita persoana este acela care ii statisface toate nevoile (este clar ca nu va exista niciodata telefonul perfect, ce este perfect pentru unul este imperfect pentru altul). Nu cred ca o sa ma contrazica nimeni cand spun ca batalia mare se da intre iOS si Android ca O.S. si mi se pare foarte simpla decizia: nu te deranjeaza monotonia iOS-ului, il alegi pe acesta impreuna cu un telefon solid, elegant si performant; vrei customizare maxima? alegi android... Poate am gresit in cele spuse mai sus dar asta e parerea mea.

Terminal
    Iphone 4
    Versiune de iOS
    iOS 5.1.1
    Orange RO
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

mai aveam foarte multe de zis despre fiecare tel in parte si fiecare os dar am mentionat doar cateva lucruri ce-mi venisera pe moment in minte, dar daca as sta sa ma gandesc exact cred ca mi-as tripla postul de mai sus... fiecare e liber sa-si aleaga platforma/telefonul cu care sa se joace, fiecare are plusuri si minusuri, si da intr-adevar cum ai spus, daca vrei un telefon elegant, stilat si cu un ecran destul de mic pt 2013 si un os kinda old dar sigur pe el vei alege probabil iphone( sa nu uitam nici telefoanele cu windows gen htc 8x, samsung ativ care arata splendid doar ca le trage marketul in jos, dar poate pe viitor vor face parte din preferintele utilizatorilor) sau un terminal "jucaus" pe care poti sa-l faci "al tau" si sa-l customizezi cum vrei dar ceva mai slabe la design(desi sa nu uitam ca si android are telefoane frumoase gen s2-3/note1-2/htc one s-x etc)

ps:fiecare e liber sa aleaga, personal nu-mi plac oamenii ingusti la minte, tunnel vision, doar android sau doar apple, trebuie sa fim subiectivi si sa recunoastem cand apple o da in bara iar android/samsung e in plina prosperitate (vezi i5 vs s3) sau viceversa, nu trebuie sa suportam toate bullshiturile care ni le baga apple/samsung sau alta marca pe gat doar de dragul companiei

ps2: stima si respect pt cei care gandesc ca mn si sunt neutrii cumparandu-si terminale dupa nevoile si gusturile lor, nu doar pt a sustine brandul x sau y, pt ca din cate vad au inceput sa se imputineze sau le e "teama" sa-si expuna punctul de vedere de "frica" sa nu sara in capul lor fanboys ai x,y,z brand
    Last edited by tiberiuboboc; 01-07-2013 at 08:05 PM. Reason: A citat postul de deasupra

V.I.P. Array tiberiuboboc's Avatar
    Terminal
    iPhone 6S Plus 64Gb Silver; iPhone 6S Plus 16Gb Gold; iPhone 6S 16GB Gold; MacBook Pro Retina 2015
    Versiune de iOS
    iOS 10.2 beta 2
    Jailbroken cu
    Nu inca ...
    DigiMobil
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 160/30
    Given: 58/1

@ovidake010, nu mai cita postul imediat de deasupra. Se subintelege ca la acela faci referire.
    Cititi regulamentul forumului! Nu uitati nici de manualul de utilizare al idevice-ului.

iDevice Master Array
    Terminal
    Iphone 4S 16GB Neverlocked
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 0.3
    Frog (COSMOTE)
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Deja am ceva timp de cand am Galaxy S3 si vreau sa spun ca a fost cea mai buna miscare sa renunt la iPhone ... telefonul merge perfect cu un Custom Rom Omega v37 care are cateva tweak-uri care fac telefonul perfect , nu mi-a lagat niciodata , nu mi s-a blocat niciodata . Tatal meu este si el foarte multumit de Note 2 si nu s-ar intoarce la iPhone 5 . iOS este prea monoton , prea simplu , degeaba baga ei hardware de ultima generatie daca iOS nici nu are nevoie mai mult decat ce are iphone 4 .

Proaspat posesor de iDevice Array KingBlana's Avatar
    Terminal
    iPhone5@32Gb/iPhone4@32Gb/iPad3@WiFi+4G
    Versiune de iOS
    iOS 6.0.1/5.1.1/5.1.1
    Jailbroken cu
    KuaiYong-PP25/Absinth
    B&You FR
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Cunosc 3 persoane care au avut de a face cu acel celebru Sudden Death al Galaxy S3 si toti 3 au sfarsit prin a-mi da dreptate si trecand la iPhone5. Acum fac un mic training cu ei pentru ca sunt cam neinitiati cu iOS .

Cele mai inchegate comunitati , am observat ca sunt cele ale Apple si ale Blackberry . Restul trec de la una la alta : de la Motorola la HTC , de la Samsung la Sony cu usurinta , pretul fiind primul factor . Cei cu BB sau Apple par sa nu fie interesati de acest aspect .

iDevice Master Array
    Terminal
    Iphone 4S 16GB Neverlocked
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 0.3
    Frog (COSMOTE)
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

A aparut fix-ul pentru sudden death . Vezi ca procentul celor care au avut sudden death nu reprezinta nici macar 0.5% din totalitatea s3-urilor vandute .

Proaspat posesor de iDevice Array KingBlana's Avatar
    Terminal
    iPhone5@32Gb/iPhone4@32Gb/iPad3@WiFi+4G
    Versiune de iOS
    iOS 6.0.1/5.1.1/5.1.1
    Jailbroken cu
    KuaiYong-PP25/Absinth
    B&You FR
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Procentul adevarat nu il va sti nimeni . Ar fi culmea sa-l recunoasca la adevata lui anvergura . Sa fie sanatosi cu sudden death si alte bug-uri copilaresti .

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by linuxtm View Post
    Ma bag si eu in discutia asta si incep prin a descrie putin experienta mea cu ambele soft-uri ( ios si android ).
    Inainte de a continua mentionez: NU sunt fanul nimanui si ceea ce urmeaza sa va descriu este strict legat de experianta mea, nu de alte considerente. Nu venerez pe nimeni, nu osandesc pe nimeni, nu ma intereseaza argumente pro/contra, descriu pur si simplu experienta mea.

Am fost posesor de iPhone aproximativ 4 ani, m-am plictisit teribil de aceeasi interfata simplista, tot timpul incercam sute de theme / tweak-uri din Cydia si intr-un final, inevitabil, ajungeam sa-l folosesc cum l-am primit de la Apple (nici macar wallpaper-ul nu-l mai schimbam).
    Dupa 4 ani de plictiseala, am decis sa fac un pas mare spre ceea ce urma sa fie o dezamagire, Android. Acum sa explic despre ce vorbesc:
    Am achizitionat un Motorola Droid Razr Maxx, care in momentul de fata are autonomia bateriei imbatabila (3300mAh). Am fost nu incantat, exagerat de incantat de telefon, si repet, de telefon. Timp de cateva luni am butonat pana la epuizare OS-ul, Google Play-ul, l-am rootat, i-am pus theme, i-am pus custom firmware si tot tacamu pe care il poti face cu telefoanele Android.
    Plus-urile Androidului sunt clar preturile mai mici si libertatea oferita de un sistem de operare promitator, dar nu suficient de bun (cel putin nu inca).
    Intr-un final am concluzionat: Android este viitorul, dar IOS este inca prezentul (si cred ca va ramane asa cativa ani buni). In cele aproximativ 3 luni de testat Android, am fost dezamagit complet de functionalitate (crash-uri ale aplicatiei Settings, nu mergea push email pe exchange, se bloca timp de 2-4 secunde ocazional, consuma mult ram sistemul fara sa instalez nimic, etc - toate pe Android 4.0 ICS nemodificat) dar impresionat de libertatea oferita.
    Telefonul in sine mi-a placut enorm, dar sistemul de operare m-a facut sa renunt la el. Perioada in care am avut Android, sincer, tanjeam dupa calitatea iPhone-ului si a iOS-ului. Asa simplu, plictisitor, limitat cum e IOS-ul, e exact ceea ce trebuie, si anume: ceva ce e facut sa functioneze !
    Nu zic ca iPhone sau IOS e perfect, de departe...am foarte multe minus-uri de enumerat pentru ele dar, de fiecare data cand am lasat iPhone pentru alt telefon, am simtit ca orice alt telefon nu ma multumeste la fel cum o face iPhone-ul, telefoanele mi se par pur si simplu...incomplete. Inca un factor major de decizie asupra alegerii iPhone e calitatea.
    Nu cred ca e cineva care sa poata spuna (la modul serios) ca Apple nu fabrica produse de calitate. Sigur, au si ele anumite probleme, de multe ori fac greseli elementare dar nimeni nu e perfect. Cand a aparut iPhone 4 tanjeam dupa unul, problema era de ordin financiar. Intr-un final am reusit sa-l achizitionez si de atunci va spun sincer ca nici un alt telefon nu m-a multumit la fel cum a facut-o acest telefon.

In prezent am tot iPhone 4, dupa 1 luna interminabila de utilizat Blackberry. Mi-a fost dor de iPhone asa plictisitor cum e desi sunt constient ca in scurt timp ma voi plictisi din nou de el, dar de data asta nu il mai dau, vreau sa il am orice-ar fi. Daca simt nevoia sa incerc ceva diferit, o s-o fac pe langa iPhone.

Fiecare e liber sa decida pentru el ce alege, eu unul am ales iPhone; nu l-am ales pentru marul de pe spate, nu l-am ales ca e "la moda", nu l-am ales pentru Steve Jobs (RIP), nu l-am ales sa ma vada "pitzi" in tramvai, l-am ales pentru ca imi place. Cu toate limitarile lui, imi place. De ce ? Nu stiu exact care e motivul principal...e frumos, functioneaz bine, e fabricat din materiale de calitate, e simplu..nu stiu, imi place pur si simplu.
    salutare!
    este o super postare
    exact asa simt si eu in legatura cu Iphone si cu apple in general.
    din motivele expuse de tine, am tot renuntat la iphone, pt a-mi lua alte modele de smartphone.
    despre nokia lumia 900, ce sa zic, un hardware f bun pe un software f prost. windows 7.5 este de toata jena. aplicatii utile pt mine deloc, crash-uri si erori +lag. pacat de nokia pt ca a facut telefoanele tineretii mele. si acum am cateva telefoane nokia (5110/3310/E61/E71/9300/9210/E90 ) PERFECT FUNCTIONALE. cred ca nokia a facut o prostie cu microsoft...dar asta e...
    despre samsung galaxy S3 si note 2 ,pot spune ca sunt mult mai bune decat nokia lumia 900,dar nu ofera aceeasi experienta in utilizare ca IOS . calitatea materialelor este muult sub iphone , chiar si sub nokia lumia900. pot adauga ca la android, aveam instalat un antivirus cu licenta si la multe din aplicatiile descarcate din google play, aparea ca sunt infectate.
    asa ca, am revenit la iphone ...mult criticatul iphone 5.
    pe asta nu-l voi mai schimba prea curand, pt ca in acest moment , chiar nu vad vreun smartphone care sa merita a fi incercat.
    voi lua blackberry 10,cand se va potoli pretul,dar pe care il voi folosi alaturi de iphone 5.
    eu chiar am incercat si alte smartphone-uri si sincer, strict din punctul meu de vedere, samsung este sub iphone, cu tot displayul de multi inchi , cu toate procesoarele si cu memoria mare de ram....este sub iphone.
    sa vedem si blackberry 10....

iDevice senior Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 12/4
    Given: 0/2

Apple a ramas putin in urma, la iphone 5 sa bazat mult pe desen si carcasa de aluminiu, Nu este deloc un telefon rau, dar se płtea si mai mult.
    Htc este lider in hardware....
    Samsung nu este deloc pe departe de htc, La fel si sony a intrat dur pe piata, are modele pentru toate buzunarele! Si ar mai fii o gramada de companii, fiecare cu parerea lui.
    Intre marile companii este o competitie foarte stransa, toate avand terminale foarte avansate!
    Sa nu uitam ca apple este inovatorul!
    Cat despre titlul acetei teme, android are multe ++crash-uri++ dar nu pe toate platformele, daca nu ma insel si spun din propia experientam samsung are cele mai multe probleme cu android.

Sunt atat de familializat cu softul apple incat nu las schimba pe un adroid .

Member Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Given: 0/1

@ad3lin

sa fiu sincer Nokia 900 si 920 sunt de departe peste ce ai insirat tu mai sus d.p.d.v. hardware insa folosirea windows phone ca OS le trage in jos la greu. Cred ca daca ar fi folosit Android 4.X ca OS ar fi fost departe de HTC, LG, SONY sau SAMSUNG.
    Last edited by onepic; 02-11-2013 at 03:05 PM.

User Array flotouran95's Avatar
    Terminal
    iphone 4S
    Versiune de iOS
    6
    Jailbroken cu
    da
    orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/2

Eu un 2 lucruri laud la Nokia si asta o poate spune oricine..Bateria si semnal care inca nokia este invincibila.
    nu is de sama vorbele
    cind nu se vad faptele

Terminal
    iPhone 6S Plus 64Gb Silver; iPhone 6S Plus 16Gb Gold; iPhone 6S 16GB Gold; MacBook Pro Retina 2015
    Versiune de iOS
    iOS 10.2 beta 2
    Jailbroken cu
    Nu inca ...
    DigiMobil
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Intotdeauna acest subiect a fost tabu. Este o chestie de gusturi, pana la urma. Este vorba de psihologie "ce am eu este cel mai bun". Trebuie sa recunoastem ca Apple foloseste materiale foarte bune pentru produsele lor si asta face diferenta. La un anumit moment softul poate fi mai bun la una din parti, dar asta este ceva temporar: imediat concurenta va scoate ceva mai bun.
    Din puctul meu de vedere aceste discutii sunt de prisos, mai ales pe un forum de idevice, unde se aduna fanii acestui produs ... Parerea mea!

Sent from my iPad using Tapatalk 2
    Cititi regulamentul forumului! Nu uitati nici de manualul de utilizare al idevice-ului.

Moderator Array SunSetRo's Avatar
    Terminal
    iPhone 6 Plus
    Versiune de iOS
    iOS 8.2
    Jailbroken cu
    N/A
    Orange
    Game Center ID
    SunSetRo
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 107/1
    Given: 66/12

foarte bine punctat @tiberiu. Toata lumea va spune, indiferent ce telefon are: "al meu e bun" (ca na altfel nu si-l lua).
    Cānd ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți... la fel și cānd ești prost. Philippe Geluck

VIP Array Protektor's Avatar
    Terminal
    iPad2 wifi
    Versiune de iOS
    6.1
    Jailbroken cu
    fara JB
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/2
    Given: 36/4

Abia acum am citit poatarea lui @linuxtm. Imi regasesc exact parerile mere si pentru asta ai reputation de la mine.
    "Nu fura !...Guvernul nu agreaza concurenta...!"

Terminal
    Versiune de iOS
    iOS 10.2 beta 2
    Jailbroken cu
    Nu inca ...
    DigiMobil
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Topicul exista ca un drept la replica, altfel eu nu-i vad rostul. Este normal ca pe un forum despre "nu stiu ce produs", toata lumea care a subscris acelui forum sa impartaseasca pareri pro despre acel produs. La fel si aici, puteti sa va spuneti parerile despre alte produse, dar sunt absolut sigur ca nu convingeti pe nimeni ... Cine este pasionat de idevice ramane pasionat si site el de ce! Am argumentat mai sus ce si cum! Daca tot suntem pe un forum de idevice, hai sa vorbim despre idevice si sa mutam discutiile despre celelalte branduri pe alte forumuri. Parerea mea!
    Last edited by tiberiuboboc; 02-11-2013 at 09:56 PM.

User Array flotouran95's Avatar
    Terminal
    iphone 4S
    Versiune de iOS
    6
    Jailbroken cu
    da
    orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/2

Pai atunci eu zic ca sunt fan inrait android dar imi place cel mai mult ios . Si stiti de ce? Pentru ca ios intotdeauna va fi greu de crackuit insa despre android nu putem vorbi acelasi lucru.

iPhone 4S using Tapatalk
    nu is de sama vorbele
    cind nu se vad faptele

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)