Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 49
    iDevice Master Array
    Terminal
    Iphone 4S 16GB Neverlocked
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 0.3
    Reteaua de telefonie mobila
    Frog (COSMOTE)
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Este oare timpul sa nu mai fim fanboy inraiti apple ?

Am deschis acest thread pentru a incerca sa deschid ochii persoanelor care vad doar apple apple si iar apple adica fanboy .

La fel eram si eu , eram indragostit de iphone , avand toate modelele aparute dar m-am oprit la iPhone 4S .. am avut de asemenea mai multe produse apple spre exemplu ipad si ipod-uri touch .... De curand am spus totusi sa dau o sansa si android-ului mai exact Samsung ... asadar am achizitionat un samsung galaxy s3 pe langa iphone-ul 4s , nu am vrut sa regret ca mi-am dat iphone-ul meu care eu l-am desigilat si am avut atata grija de el ... vreau sa spun ca in momentele astea iubitul meu iphone hiberneaza intr-un sertar .. pur si simplu ma intreb de ce nu am facut trecerea pe s3 de mai demult . Este lucrat extrem de bine , pentru cei care spun ca este facut din plastic ordinar .. are un display perfect , te acomodezi foarte repede iar acum daca ma uit la display-ul iphone-ului mi se pare deja foarte antic pentru ca nu te poti bucura de un smartphone daca are un display de 3.5 inch . Am avut de asemenea Galaxy s2 si Galaxy s1 dar nu se compara cu s3-ul sub nici-o forma ... se misca foarte bine iar android-ul jelly bean are multe update-uri fata de iOS care la fiecare update aducea lucruri/tweak-uri "noi" care deja existau pe alte telefoane sau in cydia . Tatal meu detine iPhone 5 pe care la fel l-a pus la hibernat deoarece si-a achizitionat Note 2 ... intradevar cam maricel si recunoaste si el asta dar tot este cu mult peste i5 . Este cazul ca Apple sa aduca extrem de multe lucruri NOI in iOS pentru ca deja este foarte plictisitor . Plus ca avantajul androizilor este ca sunt mult mai ieftini ... si asa cum sunt eu innebunit dupa tehnologie automat cand apare s4 mil voi lua ... dar nu la pretul la care a fost iphone 5 cum a aparut ...

Am vrut sa impartasesc "povestea" mea cu voi ca probabil sunteti si voi satuli de atata limitare din partea apple si intr-un oarecare mod sa va deschideti umpic ochii ..

VIP Array Protektor's Avatar
    Terminal
    iPad2 wifi
    Versiune de iOS
    6.1
    Jailbroken cu
    fara JB
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/2
    Given: 36/4

Acum folosec un Samsung, cel din semnatura, dupa ce am pierdut i4. Nu vreau sa fiu ipocrit si sa spun ca nu-mi place, dar crede-ma ca abia astept sa vina i5, pana atunci, adica peste o saptamana, imi clatesc ochii cu iPadul. :thumbdown:

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2
    "Nu fura !...Guvernul nu agreaza concurenta...!"

iDevice Master Array
    Terminal
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 0.3
    Frog (COSMOTE)
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Taicamiu a avut i9070 adica s advance-ul si intradevar .. era un telefon pentru oameni mai simpluti .. facebook , mess , mesaje si telefon cam atata ... Eu mi-am spus parerea ... oricum daia am si tinut iphone-ul ca sa nu imi para rau dupaia .. mai astept 1-2 luni sa imi fac o parere totala si sa vad cu ce raman . Sincer sincer m-am super plictisit de iphone .. e mult prea inchisa platforma , apple e ahtiata dupa bani . Si s3 ca design la inceput cand aparuse nu imi placea sub nici-o forma dar uite ca e cum a fost si cu i5 ... toti mama ce e asta ca e praf si uite ca se cumpara in draci . Sunt super incantat pana acum , procesorul quad-core isi face foarte bine treaba , placa video la fel iar bateria tine foarte bine . Cei care dispun de ceva banuti pot sa isi ia un android pe langa iphone si sa incerce totusi ...

iDevice Master Array
    Terminal
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 0.3
    Frog (COSMOTE)
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Imi pare rau ca ti-ai pierdut telefonul ... si eu mi-am luat bataie pentru i4 ) dar am reusit sa scap doar cu o plimbare cu salvarea pe la spitale ... si totusi am scapat cu telefonul in buzunar . Oricum iphone 5 este un telefon superb .. 10/10 la design .. display-ul este foarte okey cu totu' ca mai trebuia sa lateasca si ei umpic . Ce am observat mereu la apple a fost ca tot timpu cand au scos un nou iphone , samsung spre exemplu il avea deja . Cea mai tare faza a fost cu display-ul in care si ei in sfarsit in 2012 au "reusit" sa mareasca display-ul la 4 inch si defapt l-au lungit dar samsung avea chestia asta si inca de foarte mult timp ... de cand aparuse s1 . Cum am spus galaxy s2 , s1 , s1+ , s advance si celalalte modele nu se compara cu s3 sau note 2 care sunt la ora actuala capat de linie .

V.I.P. Array mikeru's Avatar
    Terminal
    iPhone8+ / iPhone6s
    Versiune de iOS
    iOS 11.4.1
    Jailbroken cu
    -
    Orange
    Game Center ID
    n-are
    Feedback Score
    8 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 113/10
    Given: 149/0

HTC One X (chiar și S) e demn de luat īn calcul. și e cāt de cāt mai stilat decāt samsungurile. S3 ar fi iar de privit, dar mi se pare prea mult pentru ce știe..

folosesc un nokia e63 de ceva timp din cauză că nu am bani să-mi iau iPhone. zilele astea am un 3g al unui coleg care vrea să-l dea și, oricum s-ar mișca, am pus nokia deoparte și-l folosesc pānă se vinde.
    /m.r.
    ți-a fost de folos răspunsul meu? apasă steluța din stānga și spune-mi asta

iDevice Master Array
    Terminal
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 0.3
    Frog (COSMOTE)
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Eh nokia e nokia ... sa sti ca si mie imi place foarte mult ce scoate HTC mai ales One X .. am avut samsung-uri pana acum si mai stiu sa umblu cu odin ( program de flash-uit firmware ) mai stiu sa bag un kernel ceva ... Samsung-ul imi e drag , acum depinde de gusturi ... cum adica ti se pare prea mult pentru ce stie ?

iDevice Master Array 1nightwish's Avatar
    Terminal
    iPhone 5 64GB / iPad Mini 16GB / iPod nano 7g 16GB
    Versiune de iOS
    iOS 7.1.1
    Jailbroken cu
    Fara JB
    Bouygues Telecom
    Game Center ID
    Dr.Cipry
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0

Din punctul de vedere al monotoniei iOS si al designului si eu is plictisit.
    Acelasi iOS, diferente extrem de mici. Design la fel de 3 ani aproape, daca il faceau si mai lat ar fi fost perfect.

Apple oricum nu tine cont de opinia publicului, ce au ei in cap si atat.

Ar putea sa faca putin mai permisiv bluetooth-ul, macar cu fisierele audio, video si poze. Asa eu de exemplu il folosesc doar la masina cand ma conectez pentru apeluri.

Sent from  New iPad using Tapatalk

iDevice Master Array
    Terminal
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 0.3
    Frog (COSMOTE)
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Foarte bine spus .

@mikeru nu sunt chiar asa de scumpe ... uite eu pe al meu am dat 1520ron si arata super bine , alb neverlocked .. Bine a fost o ocazie dar din ce am vazut sunt pe undeva la 1800ron .
    Last edited by dezeubby; 12-12-2012 at 11:46 AM.

Terminal
    iPhone8+ / iPhone6s
    Versiune de iOS
    iOS 11.4.1
    Jailbroken cu
    -
    Orange
    Game Center ID
    n-are
    Feedback Score
    8 (100%)
    Thumbs Up/Down

@dezeubby: sgs3 e prea scump, după mine. dar e singurul cu un design nu chiar de pe vapor. materialele.. nu le-am putut compara, dar parcă sunt mai de calitate la un 3 decāt un 2.
    /m.r.

iDevice senior Array danpuff's Avatar
    Terminal
    iphone 5 black , MbP 2012, mb Air 2012, iPod classic, nano, mini, time capsule 3tb.
    orange/cosmote
    Game Center ID
    n-am
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/1
    Given: 1/0

Mikeru am pentru tine un 4s si un 5
    Daca voi nu ma vreti, eu ma vreau

Moderator Array OXXO's Avatar
    Terminal
    A1778
    Versiune de iOS
    iOS 10.3.3
    Jailbroken cu
    fara JB
    Vodafone
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 35/2
    Given: 15/0

Da, este un plastic mai de calitate :|
    Spuneti-i asta si prietenei mele, si-a spart display-ul la SGS2 si o costa 700 de lei numai display-ul pe cand un display de i4 sau i4s este 135 de lei. Acum sta frumos in sertar.

iDevice Master Array
    Terminal
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 0.3
    Frog (COSMOTE)
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Nu imi iau telefon sa dau cu el de pamant .. totusi cand dai o suma de bani mai mare ai grija de acel produs . Eu mi-am luat un bumper de la belkin pe care scrie ca este anti-shock si sunt 100% convins ca daca il scap pe o suprafata plana ( adica nu pietre sau cioburi etc ) nu pateste nimic . Telefonul in mana se simte extrem de bine in mana .. mai ales s3-ul . Macar mie daca mi se zgarie capacul spate ma duc dau 50 lei pe unul original si il schimb ff usor fara sa afectez garantia .. sau bateria o pot schimba la fel de usor ... nu trebuie sa stau sa dau sute de euro in plus ca sa am memorie de 32 gb sau 64 gb , bag un card de 32gb si aia e .

Moderator Array OXXO's Avatar
    Terminal
    A1778
    Versiune de iOS
    iOS 10.3.3
    Jailbroken cu
    fara JB
    Vodafone
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 35/2
    Given: 15/0

Dar n-am spus ca a dat cu el de pamant, pur si simplu l-a scapat din mana.

iDevice Master Array
    Terminal
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 0.3
    Frog (COSMOTE)
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Bine adevarul e ca si eu am mai scapat iphone-u din mana dar am avut tot timpul husa.. na imi pare rau pentru prietena ta .. stiu la capitolu display sau touch spart sunt foarte scumpi ...

iDevice Master Array
    Terminal
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Absinthe 0.3
    Frog (COSMOTE)
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Hai cei care au trecut pe android sa isi spuna si ei parerea ...

VIP Array Protektor's Avatar
    Terminal
    iPad2 wifi
    Versiune de iOS
    6.1
    Jailbroken cu
    fara JB
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/2
    Given: 36/4

Eu mi-am spus-o in postaul #2.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2
    "Nu fura !...Guvernul nu agreaza concurenta...!"

Member Array linuxtm's Avatar
    Terminal
    iPhone 4
    Versiune de iOS
    iOS 6.1.2
    Jailbroken cu
    evasi0n
    orange
    Game Center ID
    linuxtm
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Ma bag si eu in discutia asta si incep prin a descrie putin experienta mea cu ambele soft-uri ( ios si android ).
    Inainte de a continua mentionez: NU sunt fanul nimanui si ceea ce urmeaza sa va descriu este strict legat de experianta mea, nu de alte considerente. Nu venerez pe nimeni, nu osandesc pe nimeni, nu ma intereseaza argumente pro/contra, descriu pur si simplu experienta mea.

Am fost posesor de iPhone aproximativ 4 ani, m-am plictisit teribil de aceeasi interfata simplista, tot timpul incercam sute de theme / tweak-uri din Cydia si intr-un final, inevitabil, ajungeam sa-l folosesc cum l-am primit de la Apple (nici macar wallpaper-ul nu-l mai schimbam).
    Dupa 4 ani de plictiseala, am decis sa fac un pas mare spre ceea ce urma sa fie o dezamagire, Android. Acum sa explic despre ce vorbesc:
    Am achizitionat un Motorola Droid Razr Maxx, care in momentul de fata are autonomia bateriei imbatabila (3300mAh). Am fost nu incantat, exagerat de incantat de telefon, si repet, de telefon. Timp de cateva luni am butonat pana la epuizare OS-ul, Google Play-ul, l-am rootat, i-am pus theme, i-am pus custom firmware si tot tacamu pe care il poti face cu telefoanele Android.
    Plus-urile Androidului sunt clar preturile mai mici si libertatea oferita de un sistem de operare promitator, dar nu suficient de bun (cel putin nu inca).
    Intr-un final am concluzionat: Android este viitorul, dar IOS este inca prezentul (si cred ca va ramane asa cativa ani buni). In cele aproximativ 3 luni de testat Android, am fost dezamagit complet de functionalitate (crash-uri ale aplicatiei Settings, nu mergea push email pe exchange, se bloca timp de 2-4 secunde ocazional, consuma mult ram sistemul fara sa instalez nimic, etc - toate pe Android 4.0 ICS nemodificat) dar impresionat de libertatea oferita.
    Telefonul in sine mi-a placut enorm, dar sistemul de operare m-a facut sa renunt la el. Perioada in care am avut Android, sincer, tanjeam dupa calitatea iPhone-ului si a iOS-ului. Asa simplu, plictisitor, limitat cum e IOS-ul, e exact ceea ce trebuie, si anume: ceva ce e facut sa functioneze !
    Nu zic ca iPhone sau IOS e perfect, de departe...am foarte multe minus-uri de enumerat pentru ele dar, de fiecare data cand am lasat iPhone pentru alt telefon, am simtit ca orice alt telefon nu ma multumeste la fel cum o face iPhone-ul, telefoanele mi se par pur si simplu...incomplete. Inca un factor major de decizie asupra alegerii iPhone e calitatea.
    Nu cred ca e cineva care sa poata spuna (la modul serios) ca Apple nu fabrica produse de calitate. Sigur, au si ele anumite probleme, de multe ori fac greseli elementare dar nimeni nu e perfect. Cand a aparut iPhone 4 tanjeam dupa unul, problema era de ordin financiar. Intr-un final am reusit sa-l achizitionez si de atunci va spun sincer ca nici un alt telefon nu m-a multumit la fel cum a facut-o acest telefon.

In prezent am tot iPhone 4, dupa 1 luna interminabila de utilizat Blackberry. Mi-a fost dor de iPhone asa plictisitor cum e desi sunt constient ca in scurt timp ma voi plictisi din nou de el, dar de data asta nu il mai dau, vreau sa il am orice-ar fi. Daca simt nevoia sa incerc ceva diferit, o s-o fac pe langa iPhone.

Fiecare e liber sa decida pentru el ce alege, eu unul am ales iPhone; nu l-am ales pentru marul de pe spate, nu l-am ales ca e "la moda", nu l-am ales pentru Steve Jobs (RIP), nu l-am ales sa ma vada "pitzi" in tramvai, l-am ales pentru ca imi place. Cu toate limitarile lui, imi place. De ce ? Nu stiu exact care e motivul principal...e frumos, functioneaz bine, e fabricat din materiale de calitate, e simplu..nu stiu, imi place pur si simplu.

Terminal
    iPhone8+ / iPhone6s
    Versiune de iOS
    iOS 11.4.1
    Jailbroken cu
    -
    Orange
    Game Center ID
    n-are
    Feedback Score
    8 (100%)
    Thumbs Up/Down

offtopic, @linuxtm: poate īți iei 4s, vei ajunge la concluzia că alt aparat foto nu-ți mai trebuie ever
    /m.r.

Member Array linuxtm's Avatar
    Terminal
    iPhone 4
    Versiune de iOS
    iOS 6.1.2
    Jailbroken cu
    evasi0n
    orange
    Game Center ID
    linuxtm
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Intentionam sa-mi iau (aveam banii), dar am zis ca deocamdata imi este suficient 4-le. Sunt multumit de el si imi e suficient pentru ce il folosesc

iDevice Master Array catalynoo's Avatar
    Terminal
    Ipad Air 16gb 4g
    Versiune de iOS
    ios 7.1
    Jailbroken cu
    fara jailbreak
    TMobile uk
    Game Center ID
    catalin.stefan
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down

Am avut s1 si nu mi-a placut android-ul pentru ca primeam multe crash-uri... Am renuntat la el apoi mi-am luat 3gs .. Am fost super multumit de el si ios numai ca viteza de wifi si 3g era diferita cu mult .. Samsung-ul mergea mult mai bine .. Bun.. Am luat un iphone 4 ... Mi-a placut rezolutia , materialele din care era confectionat si bineinteles ios-ul .. Am renuntat si la i4 si am trecut pe andoid, de data asta samsung galaxy s2 . Ecranul mai mare plus o viteza mai mare la internet wifi+3g ... o mai mare libertate a sistemului de operare si etc. Plus ca deja de la s1 pana la 2 android-ul deja ajunsese la 4.0.1... Nu primeam nici un crash , nici o eroare , practic nu am avut nici o problema cu el... Am renuntat si la s2 si acum am achizitionat alte 2 iphone 4 . Mi-au trecut destule pe mana si lucrurile care ma deranjeaza la i4 sunt: faptul ca nu pot schimba bateria , viteza prea mica wifi+3g la toate care mi-au trecut in mana, comparand cu samsung, si cam atat..nu l-am cumparat pentru logo ci pentru nevoile de zi cu zi, fiecare ar trebui sa cheltuiasca banii pe ce au nevoie si nu pe telefoane care filmeaza 3d sau au proiectoare incorporate si nu folosesc aceste functii .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)