Salut
Azi dimineata am reusit sa fac rost de incarcator pentru un ipod nano modelul acesta : http://skattertech.com/files/2006/11...anostorage.png (ipodul l-am primit de la varul meu care nu mai avea incarcator la el si nici nu mai avea timp de muzica si altele...)
Am conectat ipodul la pc si mi-a aparut sa ii dau formatare , necunoscund situatia am apasat ok si l-am formatat - in cele din urma am aflat mai multe despre ipod si despre cum trebuie folosit acesta , am descarcat itunes - am reusit in cele din urma sa ii dau restore , iar acum cat timp este in usb conectat la pc merge fara probleme , se aud melodiile etc.. Ii dau eject fie din itunes fie din my computer si astfel pot (cat inca este conectat la usb) sa umblu in el , insa in momentul in care am scos usb din pc se blocheaza imaginea la ipod timp de un minut , dupa aceea nu mai raspunde la nici o comanda nici sa ii restartez cu ajutorul butonului de centru si menu , numai reactioneaza deloc , daca il conectez dupa aceea iar la pc merge fara probleme il detecteaza iar itunes se aprinde etc....
Orice idee este bine venita , am cautat azi incontinuu insa nu am reusit sa il fac sa mearga,,
Poate sa fie o problema de la soft ? Sau sa i se fi pierdut setarile cand am dat formatare , nu am idee ...